Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mardin’de Teröre Tepki Yürüyüşü

Mardin’de Teröre Tepki Yürüyüşü
Mardin’de bir araya gelen bir grup genç, son günlerde artan terör saldırılarını protesto etmek için ellerinde Türk bayraklarıyla yürüdü.

 

 
Mardin’in Dargeçit İlçesi’nde dün PKK’lıların düzenlediği ve İlçe Emniyet Amiri İbrahim Halil Aksoy, polis memurları Akif Hatunoğlu, Mehmet Hüseyin Balta ve Ahmet Akalın’ın şehit olduğu saldırı ve son günlerde artan terör olayları, kent merkezinde bir grup genç tarafından protesto edildi. Araçlarıyla kent merkezinde konvoy şeklinde tur atan gençler, Valilik karşısında bulunan Karayolları Parkı’nda durdu. Karayolları Parkı’nda şehitler için bir dakikalık saygı ve İstiklal Marşı okuyan grup, PKK ve Abdullah Öcalan aleyhine slogan attı.
 
Protestoya katılan ve polis eşi olduğunu ifade eden bir kadın, "Kürt bir polis eşi olarak kahrolsun PKK diyorum. Gözyaşları dinsin artık. Bu halktan bu halkın geleceğinden gençlerinden ne istiyorsunuz?" dedi. Ülkenin sahipsiz olmadığını ifade eden gençlerden Mehmet İslam Kabak, "Bu ülkeyi hiçbir zaman vatan hainlerine bırakmayacağız. Bizler bu ülkeyi dedelerimizin kanı ile miras aldık. Masa oyunları ile birilerinin tehdidi ile bu güzel vatanı kimseye kaptırmayız. Bunu herkes böyle bilsin" dedi.
 
Protestoya katılanlar daha sonra olaysız dağıldı.

Yayın Tarihi : 04.09.2015 : 18:58

Etiketler : Mardinde    Teröre    Tepki    Yürüyüşü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4113
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN