Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İnsan Kaçakçılığı Çetesine Darbe: 9 Gözaltı

İnsan Kaçakçılığı Çetesine Darbe: 9 Gözaltı
Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde bir süre önce silahla yaralama olayına karışan ve göçmen kaçakçılığını organize olarak yaptığı ileri sürülen bir suç şebekesine yönelik jandarma tarafından düzenlenen operasyonda 9 kişi gözaltına alındı. Operasyonda çok sayıda silah ele geçirildi.

 

Bodrum’da yaşanan kaçak göçmen faciasında cesedi sahile vuran 3 yaşındaki Aylan Kurdi’nin fotoğrafı dünyayı ayağa kaldırırken, Çanakkale’de de jandarma ekipleri insan kaçakçlığına yönelik operasyon başlattı. Dün düzenlenen operasyonlarda jandarma ekipleri, Ayvacık sahillerinden Yunanistan’ın Midilli Adası’na yasa dışı yollarda gitmeye çalışan 350 kaçağı karada yakaladı. Sahil Güvenlik de denizde 312 kaçağı ölümü göze alıp çıktıları umut yolculuğunda yakalayıp, karaya çıkardı. Jandarma, aynı gün Ayvacık’ta insan kaçakçılarına yönelik de bir operasyon düzenledi. Saat 17.00 sıralarındaki operasyonda silahla yaralama olayına karışan ve göçmen kaçakçılığını organize olarak yapan suç çetesinin üyesi oldukları ileri sürülen A.H.İ., Z.R., O.O., S.K., C.Y., R.E., M.A., M.A.B. ve A.B.’yi gözaltına aldı. Operasyonda 5 tabanca, 1 av tüfeği, 158 mermi, 104 av tüfeği fişeği, insan kaçakçlığında kullanıldığı belirlenen 20 cep telefonu, 15 SIM kart ele geçirildi.
 
Şüphelilerden R.E., S.K. ve C.Y’nin geçen 2 Eylül’de Ayvacık’ın Behramkale Köyü’nde 25 yaşındaki G.Y.’nin tabancayla dizinden yaralanması olayına karıştıkları belirlendi.
 
Ayvacık İlçe Jandarma Komutanlığı’nda gece boyu ifadeleri alınan 9 şüpheli, bugün saat 11.00 sıralarında, Ayvacık Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilip, Ayvacık Adliyesi’ne sevk edildi. Şüphelilerle birlikte adliyeye iki poşet içinde ele geçirilen silahlar da getirildi.

Yayın Tarihi : 04.09.2015 : 12:51

Etiketler : Çanakkalede    İnsan    Kaçakçılığı    Çetesine    Darbe    Gözaltı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8600
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN