Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kan Davası Barışla Sonuçlandı

Kan Davası Barışla Sonuçlandı
Muş merkeze bağlı Mescitli Köyü’nde 6 yıl önce Yüksel ve Yıldırak aileleri arasında 4 kişinin öldüğü, 5 kişinin de yaralandığı silahlı kavganın ardından başlayan kan davası, barışla noktalandı.

 

Merkeze 35 kilometre uzaklıktaki Mescitli Köyü’nde akraba olan Yüksel ve Yıldırak aileleri arasında 2009 yılında arazi anlaşmazlığı ve hayvan otlatma yüzünden silahlı kavga çıktı. Kavgada her iki aileden 4 kişi öldü, 5 kişi de yaralandı. Ölüm sonucu başlayan kan davası, aile büyüklerinin ve kanaat önderlerinin araya girmesiyle 6 yıl sonra barışla sonuçlandı.
 
İki aile üyeleri, bir düğün salonunda Kuran-ı Kerim’in altından geçerek barış yemini etti. Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Korkut Belediye Başkanı Haşim Arık, Kızılağaç Belde Belediye Başkanı Burhan Öğüt, Sungu Belde Belediye Başkanı Bedrettin Çetin, Serinova Belde Belediye Başkanı Engin Atılgan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şerif Turan, kanaat önderlerinin katıldığı barış töreninde aileler barış sözü verdi. Törene katılan imam Abdulkadir Erten, İslam coğrafyasında akan Müslüman kanının durması gerektiğinin altını çizdi.
 
Birbirleriyle tokalaşan aile üyelerinden Fevzi Karasu, "Bu tür olaylar zarardan başka bir şey getirmez. Kötülük kötülüğü doğurur. En iyisi insanlıktır, mertliktir, şereftir, huzurdur, barıştır, kardeşliktir" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 04.09.2015 : 11:19

Etiketler : Kan    Davası    Barışla    Sonuçlandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9772
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN