Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çavuşoğlu, Adaylık Başvurusunu Yaptı

Çavuşoğlu, Adaylık Başvurusunu Yaptı
AK Parti’deki 3 dönem kuralı nedeniyle haziran seçimlerinde liste dışı kalan Dışişleri eski Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 1 Kasım’da yenilenecek seçimler için adaylık başvurusunda bulundu.

 

Haziran seçimlerinin ardından kurulan seçim hükümetindeki görevini Feridun Sinirlioğlu’na devrederek meclisten ayrılan Dışişleri eski Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeniden milletvekili aday adayı oldu. Partisinde uygulanan üç dönem kuralı nedeniyle 7 Haziran seçimlerinde liste dışı kalan Çavuşoğlu, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde tekrar milletvekili listesinde yer almak için partisinin adaylık başvuruları için açıkladığı takvimin son gününde genel merkeze başvurusunu gerçekleştirdi. Çavuşoğlu, 2002, 2007 ve 2011 seçimlerinde olduğu gibi memleketi Antalya’dan adaylık başvurusunda bulundu.
 
Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, milletvekili olabilmek için başvuru süresinin dolmasına dakikalar kala 43 ismin il başkanlığı üzerinden müracaat ettiğini söyledi. Farklı illerden ve parti genel merkezinden Antalya için yapılan müracaatların da olduğunu belirten Sümer, sayının aratacağını belirtti.

Yayın Tarihi : 03.09.2015 : 17:49

Etiketler : Döneme    Takılan    Çavuşoğlu    Adaylık    Başvurusunu    Yaptı    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5294
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN