Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Cinsel Saldırı Davasında Yine Karar Çıkmadı

Cinsel Saldırı Davasında Yine Karar Çıkmadı
Bursa’da sekreteri 20 yaşındaki C.Ç.’ye büroda işe başladığı gün içeceğine ilaç koyarak cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen avukat Ö.Ç. ve kendisine yardımcı olmakla suçlanan M.R.B.’nin yargılanmasına devam edildi. Karar çıkması beklenen duruşma savcı değişikliği nedeniyle ertelenirken, Sekreter C.Ç.’nin avukatı müvekkilinin ruh sağlığının bozulduğunu ve kısmi felç geçirdiği için 5 günden beri hastanede tedavi gördüğünü söyledi.

 

Bursa’da 2014 yılının nisan ayında meydana gelen olayda C.Ç., avukat Ö.Ç.’nin merkez Osmangazi İlçesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki bürosunda işe başladı. Aynı gün büroda düzenlenen doğum günü partisinde davetlilerin gitmesinden sonra, iddiaya göre içeceğine ilaç koyan avukat Ö.Ç.’nin kendisine tecavüz ettiğini ileri süren sekreter C.Ç. polise giderek şikayette bulundu. Başlatılan soruşturma sonunda avukat Ö.Ç. ile suça yardımcı olduğu öne sürülen M.R.B. hakkında, 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’Nitelikli cinsel saldırı’ suçlamasıyla 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Tutuksuz yargılanan avukat Ö.Ç. yöneltilen suçlamaları kabul etmeyip, kendisine komplo kurulduğunu öne sürerek beraatını istedi.
 
KIZIN BABASI DÖVÜLDÜ, AVUKATININ EVİ KURŞUNLANDI
 
Dava devam ederken şikayetçi olduğu için ölüm tehditleri aldığını ileri sürülen C.Ç.’nin babası kimliği belirsiz kişiler tarafından dövüldü. Genç kızı savunan avukat Nevin Canbaz’ın evine posta aracılığı ile içerisinde 2 mermi ve ’Bunlardan biri senin, diğeri kızın için’ yazılı not bulunan zarf gönderildi. Avukat Canbaz’ın evi de kimliği belirsiz kişiler tarafından kurşunlandı. Savcılığa şikayette bulunan Canbaz, şüphelendiği kişiler arasında davası devam eden sanıkları da gösterdi. Şikayet üzerine bu iki olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.
 
C.Ç.’nin cinsel istismara uğradığı ileri sürülen davayla ilgili yargılamaya bugün devam edildi. Tutuksuz yargılanan ve duruşmaya katılmayarak yazılı savunma dilekçesi veren Ö.Ç., hakkındaki iddiaları reddederek, beraatını istedi.
 
Mahkemenin yeni değişen savcısı, dosyayı incelemek için süre talebinde bulundu. Mahkeme başkanı, savcıya süre vererek duruşmayı erteledi.
 
’FELÇ GEÇİRDİ’
 
Daha önce evi kurşunlandığı ve mektupla evine mermi gönderildiği iddiaları üzerine adliyeye korumalarıyla birlikte gelen sekreter C.Ç.’nin avukatı Nevin Canbaz duruşma sonrası açıklama yaptı. Canbaz, "Bu celse karar çıkmasını ümit ediyorduk. Herhangi bir eksiklik yok, ceza mahkemesine göre tamamlanmış bir dosyaydı. Ancak savcı, yeni görevlendirildiğini belirterek mütalaa için süre istendi. Yargılama 1,5 senedir devam ediyor. Mağdure 5 gündür Devlet Hastanesi’nde tedavi görüyor. Ruh sağlığı olmadığı ve psikolojisi bozulduğu için kısmi felç geçirmiş durumda" dedi.

Yayın Tarihi : 03.09.2015 : 15:51

Etiketler : Avukatın    Cinsel    Saldırı    Davasında    Yine    Karar    Çıkmadı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6769
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN