Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İnşaat İşçilerinin Ücret Eylemi

İnşaat İşçilerinin Ücret Eylemi
Aksaray’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ’İskan Evleri’ adını verdiği yerleşime uygun olmayan evleri yıkıp, yerine yenisini yaptırdığı proje kapsamındaki inşaatlarda çalışan taşeron firmanın işçileri, 1 yıldır ücretlerini alamadıkları iddiasıyla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binası önünde eylem yaptı.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Aksaray’da merkeze bağlı Karaören Köyü’nde yerleşime uygun olmayan evleri yıkıp, yerine yenisini yaptırmak için bir proje başlattı. ’İskan Evleri’ adı verilen yeni yapılan konutların inşaatlarında çalışan taşeron firmanın 20 işçisi, firmadan 1 yıldır ücretlerini alamadıklarını, sigortalarının yatırılmadığı iddiasıyla eylem yaptı. Seslerini duyurmak için İl Müdürlüğü önünde toplandıklarını belirten işçilerden 50 yaşındaki Mustafa Taş, ’’Biz Aksaray merkeze bağlı Karacaören Köyü’nde İskan Evleri’ni yapıyoruz. Müteahhit ve taşeron firma bize paramızı vermedi. Biz 20 kişi mağdur olduk. Sigortalarımız yatırılmıyor. Gerekli kamu kurumlarına durumumuzu bildirdik ama sonuç alamadık. Hakkımızı alana kadar mücadele edeceğiz’’diye konuştu.
 
Eylem nedeniyle olay yerine gelen müteahhit firma yetkilileri, işçilerle görüşme yaptı. Yapılan görüşmeler sonucunda inşaatın tamamlanmasıyla beraber ücretlerinin ödeneceğini öğrenen işçiler, sessizce dağıldı.
 

Yayın Tarihi : 03.09.2015 : 15:28

Etiketler : İnşaat    İşçilerinin    Ücret    Eylemi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9510
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN