Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Konuşmasına Mülteciler Damga Vurdu

Konuşmasına Mülteciler Damga Vurdu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dünyanın en kadim medeniyetlerine beşiklik eden Akdeniz'i mülteciler için bir mezara dönüştüren Avrupa ülkeleri, hayatını kaybeden her mültecinin vebaline ortaktır." dedi.

 

Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) düzenlenen 'B20 Konferansı' açılış oturumunda yaptığı konuşmada, "B20 Türkiye Konferansı'nın başarılı geçmesini, hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sözlerimin hemen başında bu Sabah Mardin Dargeçit'te teröristlerin alçakça saldırısı sonucu şehit olan 4 polisimize Cenab'ı Allah'tan rahmet diliyorum, milletimizin başı sağolsun. Biri emniyet amiri, 3'ü polis memuru olan bu kardeşlerimizin yakınlarına ve polis teşkilatına başsağlığı diliyorum. Büyük mücadelelerle şehit ve gazilerimizin fedakarlıklarıyla yaşadığımız bu Vatan için uğruna dökülen kan, akıtılan tek bir gözyaşı boşa gitmemiştir. bugün de boşa gitmeyecektir. Türkiye terörle ve teröristle mücadelesini tek başına kalsa da sonuna kadar sürdürecektir. Bazı ülkelerin kendi çıkarlarına göre terör örgütleri arasında ayrım yaparak kimine karşı mücadele ederken, kimine karşı da doğrudan ve dolaylı olarak desteklemesini huzurlarınızda bir kez daha şiddetle kınıyorum. Terör ateşinin ilk olarak nerede alev alırsa alsın sonunda mutlaka tüm dünyayı yakıp kavuran bir felakete dönüşeceği asla unutulmamalıdır. Terörle mücadele konusunda Batı başta olmak üzere tüm dünyayı hassas olmaya, işbirliği yapmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.
 
G20 KÜRESEL BARIŞA KATI YAPMALI
 
"Sadece bir ekonomik iş birliği zemini olarak  işlemesi halinde G20, arzu edilen etkiye sahip olamaz. G20'nin aynı zamanda  küresel barış ve istikrara da katkı yapmasını sağlamak zorundayız. Çünkü küresel  düzeyde barış, huzur, güven ortamı sağlanmadan ekonomik hedeflere ulaşılabilmesi  mümkün değildir."
 
MÜLTECİ SORUNU
 
 "Dünyanın en kadim medeniyetlerine beşiklik  eden Akdeniz'i mülteciler için bir mezara dönüştüren Avrupa ülkeleri, hayatını  kaybeden her mültecinin vebaline ortaktır."
 
"(Küresel terör) Ülkemizin güney sınırlarından  başlayarak Suriye ve Irak ile birlikte pek çok ülkeyi adeta ateşten bir gömlek  gibi yakan bu sorun karşısında Batılı ülkelerin gerekli duyarlılığı  göstermediğini, gösteremediğini üzüntüyle ifade etmek durumundayım."
 
"Akdeniz'de batan bir botta, mültecileri  taşıyan bir botta ölen 3 yaşındaki bir yavru bizim sahillerimize vuruyor. Bizim  sahillerimizdeki bu 3 yaşındaki yavrunun hesabını tüm insanlık vermeyecek mi?"

Yayın Tarihi : 03.09.2015 : 15:10


Yorumlar

7884
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN