Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İl Müdürlüğü’nü İşgal Ettiler

İl Müdürlüğü’nü İşgal Ettiler
Mersin’de Yeryüzü Kadınları Platformu üyesi bir grup kadın, kadın cinayetleri ve Suriyeli mülteci ölümlerine tepki göstererek Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nü işgal etti. Binaya pankart asan kadınlar, yaklaşık 1 saat sonra yaka paça gözaltına alındı.

 

 
Merkez Akdeniz İlçesi Atatürk Caddesi ’ndeki il binasına giden Yeryüzü Kadınları Platformu üyeleri Gamze Taşçı (18), Sibel Yalçın (21), Bejna Güney (21), Helin Serap Ertekin (18) ve Dilan Özer (20), ellerindeki katlanmış bez pankart ile özel kalem müdürlüğü odasına girdi. Binanın dış cephesini gören odanın penceresine ’Kadından sorunlu, çocuk katliamlarından sorumlu bakanlık istemiyoruz’ ve ’Çocuk katilleri hesap verecek’ yazılı pankartı asmaya çalışan eylemcilere, güvenlik görevlisi ve personeller engel olmaya çalıştı. İl Müdürü Ömer Faruk Bilgin’in kendi odasında olduğu sırada yaşanan olayda, eylemcilerle polis görevliler arasında bir süre arbede yaşandı.
 
Kapının kilitlenmesi üzerine olay yerine polis çağrıldı. Bunun üzerine eylemciler de avukat çağırdı. Bir süre il binası içinde ’Kadın cinayetleri politiktir’ sloganları atan eylemciler, binadan çıkmak istedi. Polisin eyleme izin vermemesi üzerine eylemciler ve eylemcilerin avukatı ile polisler arasında tartışma yaşandı. Eylemciler direnmeye devam edince il binasına çağırılan çevik kuvvet polislerince yaka paça gözaltına alındı.

Yayın Tarihi : 03.09.2015 : 14:43

Etiketler : Mersinde    Kadınlar    Aile    Sosyal    Politikalar    İl    Müdürlüğünü    İşgal    Etti    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7816
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN