Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sokağa El Arabasında Çıkabiliyor

Sokağa El Arabasında Çıkabiliyor
Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi Muhsinler Köyü’nde 26 yıl önce ıhlamur ağacından düşerek belden aşağısı felç olan 55 yaşındaki Naciye Menteşe, kalçasının üzerine oturamadığı için dışarıya ancak yakınlarının yardımıyla el arabasında çıkabiliyor.

 

 
Çiftçi emeklisi 59 yaşındaki Hidayet Menteşe ile evli olan 4 çocuk annesi Naciye Menteşe, 1989’da evinin bahçesindeki ıhlamur ağacından düştü. Geçirdiği ameliyatlara rağmen Naciye Menteşe’nin belden aşağısı felç oldu. Kazanın ardından bir daha yürüyemeyen ve kalçasının üzerine de oturamayan Naciye Menteşe, yatağa bağımlı hale geldi. Naciye Menteşe, tekerlekli sandalyede kalçasının üzerine oturamadığı için sadece el arabasında eşi, çocukları ve torunlarının yardımıyla dışarıya çıkabiliyor. Battaniye ve yastık konulan el arabasının içinde uzanarak sokaklarda gezebilen Naciye Menteşe, rahatsızlığına uygun kullanabileceği bir engelli arabası istediğini söyledi.
 
Ağaçtan düştüğünde 3 aylık hamile olduğunu da belirten Naciye Menteşe, "Geçirdiğim kazadan sonra felç oldum. Çocuğumu doğurdum. Ancak felç olunca bebeğime bakamadım. Diğer çocuklarım da küçüktü. Bu yüzden onu evlatlık verdim. Sokağa ancak el arabasında çıkabiliyorum. Kalçamın üzerine oturduğum zaman yaralar çıkıyor. Çok acı çekiyorum. Bu yüzden uygun bir engelli arabası almak istiyorum. Ancak maddi imkanımız yok" dedi.

Yayın Tarihi : 03.09.2015 : 14:40

Etiketler : Sokağa    El    Arabasında    Çıkabiliyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8912
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN