Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mersin Zabıta’da Yaka Kameralı Dönem

Mersin Zabıta’da Yaka Kameralı Dönem
Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından yaka kameralı denetim sistemi başlatıldı. Uygulama kapsamında görevli zabıta memurlarına ses ve görüntü kaydı yapan yaka kameraları dağıtıldı. Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri artık bu kameralar aracılığıyla yaptıkları rutin denetimleri ve operasyonları kayıt altına alıyor.

 

Şeffaf denetim kapsamında kullanılmaya başlanan Aselsan ürürü yaka kamerası sistemi ile denetim ve uygulamalar sırasında zabıta memurları ile vatandaşlar arasında yaşanan sorunların, iddiaların ve şikayetlerin engellenmesi, etkin bir denetleme ortamı oluşturulması amaçlanıyor. Kamera kayıt sisteminin zabıtaya yönelik sözlü ve fiziksel saldırıları da ortadan kaldıracağı öngörülüyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’nca ilgili birimlere dağıtılan 15 yaka kamerası ses, fotoğraf ve görüntü kaydı yapabilme özelliğinin yanı sıra 3 saat aralıksız kayıt alabiliyor. Gün içerisinde kayıt altına alınan görüntüler, mesai bitiminde görevli personel tarafından incelendikten sonra ilgili müdürlüğe aktarılıp arşivleniyor.
 
BAŞKAN KOCAMAZ: ŞEFFAF VE ADİL DENETİM İÇİN
 
Konu ile ilgili açıklama yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Burhanettin Kocamaz, uygulamanın şeffaf ve adil denetim yapabilme açısından faydalı bir uygulama olduğunu belirterek şöyle dedi:
 
"Zabıta ekiplerimiz ile vatandaşlarımız arasında iletişim problemleri ve denetim eksikliği yaşanıyordu. Bu uygulama ile hem vatandaşlarımızın taleplerini, hem de zabıta ekiplerimizin vatandaşlara karşı davranışlarını kayıt altına alacağız. Ayrıca bu uygulama, ortaya atılan iddiaların gerçek olup olmadığını inceleme konusunda bize yardımcı olacak bir uygulama oldu. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun."

Yayın Tarihi : 03.09.2015 : 14:02

Etiketler : Mersin    Zabıtada    Yaka    Kameralı    Dönem    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1031
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN