Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Adana CHP’de Kontenjan Beklentisi

Adana CHP’de Kontenjan Beklentisi
Adana’da 7 Haziran’da adayları belirlerken ön seçim sıralamasına dokunmayan ancak 2 ve 5’inci sıralarda kontenjan kullanan CHP’de, kontenjan adaylarının değiştirilebileceği konuşuluyor.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ’7 Haziran’daki milletvekili listesinin büyük ölçüde korunacağını’ açıklamasına karşın 4 milletvekili çıkartılan Adana’da kontenjan adayı ile belirlenen 5’inci sıra için adaylık süreci sancılı başladı. 7 Haziran seçimlerinden önce CHP Adana İl Başkanlığı’na atanan Burhanettin Bulut’un da bu görevden istifa ederek aday adaylığı müracaatında bulunması, kontenjan adaylarının değişeceği beklentisini artırdı. Kontenjan adayı olarak 2’nci sıraya yerleştirilen ve vekil seçilen Zülfikar İnönü Tümer’in CHP’de 7 Haziran’da milletvekili olanların korunması yönündeki görüşün ağırlık kazanmasıyla yeri garanti olarak görülüyor. Ancak yaklaşık 1 milyon 500 bin seçmeni bulunan Adana’da 13 bin 500 oyla 5’inci vekilliği kaybeden CHP’de gözler kontenjan adayı ile belirlenen 5’inci sıraya çevrildi. 7 Haziran’da bu sıraya yerleştirilen Dr. Mustafa Kemal Özkan da, CHP Genel Merkezi’ne giderek tekrar başvurusunu yaptı. Bu başvuru ile kamuoyunda Mustafa Kemal Özkan mı yoksa Burhanettin Bulut mu 5’inci sıraya yerleştirilecek sorusu gündeme getirildi.
 
BÖLGEMDE CHP’NİN OYUNU ARTTIRDIM
 
Kontenjan adaylığı için tekrar dilekçesini veren Mustafa Kemal Özkan, çalışma yaptığı İmamoğlu İlçesi’nde CHP’nin oy oranını yüzde 7’den yüzde 22’ye, Kozan İlçesi’nde yüzde 7’den yüzde 21’e yükselttiğini söyledi. Yüreğir’de üçüncü parti olan CHP’nin ikinci sıraya çıktığını belirten Özkan, Sarıçam’da da ciddi bir oy artışı olduğunu anlattı. Kararsız seçmeninin 1 Kasım’da partisine dönmesi halinde CHP’nin Adana’da 5 milletvekili çıkartacağını ifade eden Özkan, "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun 7 Haziran’daki milletvekili listesinin büyük ölçüde korunacağı yönündeki açıklaması üzerine tekrar müracaatta bulundum. Çalışma yaptığım bölgede CHP’nin oylarını önemli oranda arttırdım. Kararsız seçmenlerin partisine dönmesi halinde Adana’da 5 vekil rahatlıkla çıkartırız" dedi.
 
Adana’da 7 Haziran’da AKP 5, CHP 4, MHP 3 ve HDP 2 milletvekili çıkartmıştı.

Yayın Tarihi : 03.09.2015 : 13:07

Etiketler : Adana    Chpde    Kontenjan    Beklentisi    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2855
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN