Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kurbanlıklar Bu Yıl El Yakacak

Kurbanlıklar Bu Yıl El Yakacak
Bursa’nın İnegöl İlçesi’ndeki Hayvan Pazarı’nda, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala hareketlilik başladı. Besicilerden Felemez Akkoyun, "Geçen yıl 1 kilo kıyma 18- 22 liraydı. Şimdi 36- 40 lira arasında. Geçen sene 5 bin liralık olan kurban bu sene 6- 7 bin lira arasında. Yani yüzde 20- 25 oranında bir fark var" dedi.

 

 
İnegöl’de kurulan hayvan pazarına Kurban Bayramı dolayısıyla Doğu ve Güneydoğu’dan çok sayıda büyük ve küçükbaş hayvan getirildi. Pazarda satışa sunulan kurbanlık fiyatlarını geçen yıla göre yüzde 20- 25 arasında attığı belirten Felemez Akkoyun, "Geçen yıl bir kilogram kıyma 18- 22 liraydı. Şimdi 36- 40 lira arasında. Et fiyatlarına göre kurbanlıklar ucuz. Geçen sene 5 bin liralık olan kurban bu sene 6-7 bin lira arasında. Yani yüzde 20- 25 oranında bir fark var" dedi.
 
Erzurum’un Narman İlçesi’nden 52 büyükbaş hayvan getiren Kamil Algan ise şu ana kadar 2 kurbanlık sattığını söyledi.
 
Geçen seneye göre kaliteli kurbanlıkların az olduğunu belirten Akkoyun, "Geçen seneye göre kurbanlık az. Bir de kaliteli kurbanlık az. Besili mal az. Tabi bunların masrafı da var. Bizler de yaptığımız masrafı üzerine koyup, 3-5 bir şeyi kazanma derdindeyiz. En düşük kurban 4 bin liradan başlayıp yukarıya doğru gidiyor" dedi.

Yayın Tarihi : 03.09.2015 : 11:52

Etiketler : Kurbanlıklar    Bu    Yıl    El    Yakacak    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1164
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN