Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Patronlar İşbaşı Eğitimi Sevdi

Patronlar İşbaşı Eğitimi Sevdi
Manisa’da nitelikli eleman sorunu çeken ve işçi bulamayan sanayiciler, işbaşı eğitim programıyla kalifiye eleman sorununu çözdü. Manisa İş-Kur Müdürü Salim Eroğlu, kentte 2 bin 400 işçinin işbaşı eğitimden yararlandığını ve firmaların elemanlarını eğitme fırsatı bulduğunu söyledi.

 

Kentte gelişmiş bir Organize Sanayi Bölgesi olmasına rağmen işsizlik rakamları, 61 bini geçti. Manisa İş-Kur Müdürü Salim Eroğlu, kentte ara elaman sorununun giderek büyüdüğünü belirterek, sanayicinin de dert yandığını ifade etti. Manisa il genelinde kayıtlı işsiz sayısının 61 bin 286 olduğunu açıklayan Eroğlu, "Müdürlüğümüze kayıtlı 105 bin 717 kayıtlı işgücü var. Ancak bu rakam işsiz sayısını yansıtmıyor. Kişiler işe girmiş olsa bile kaydını sildirmiyor ya da daha iyi bir iş bulma adına kayıtlı kalıyor. Ancak gerçek işsiz sayısı 61 bin 286’dır. Manisa’da bu kadar işsiz olmazdı. Ancak sanayici nitelikli işçi bulmakta zorlanıyor. Bundan dolayı bize dert yanıyorlar" dedi.
 
2 BİN 400 KİŞİ İŞBAŞI EĞİTİMDEN YARARLANDI
 
Eroğlu, işverene büyük katkı sağlayan ve elemanı istediği gibi yetiştirmesine olanak sağlayan işbaşı eğitim programının kentteki sanayicinin eleman sorununu çözmesine yardımcı olduğunu söyledi. İşbaşı eğitimine katılan kişilerin meslekle ilgili deneyim kazandığını ve günlük 38 lira 48 kuruş olmak üzere aylık net asgari ücret düzeyinde yaklaşık bin lira gelir elde edebildiklerini belirten Eroğlu, "Sanayici ara elaman sorunundan dert yanıyordu. İşbaşı eğitimi de onlar için büyük bir fırsat oldu. Manisa’da 2015 yılında 2 bin 400 kişinin işbaşı eğitimden yararlandı. Devlet işverene altı ay süre ile işçinin sigortasını ben vereceğim diyor. İşveren adına en karlı yatırım bu. Manisa’daki sanayici de bunun farkına vardı. İnanılmaz bir rağbet var. İşe alacağı elemanını istediği gibi yetiştiriyorlar. Mesleksizlik sorunu da böyle sona eriyor" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 03.09.2015 : 11:08

Etiketler : Patronlar    İşbaşı    Eğitimi    Sevdi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9548
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN