Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İslahiye’de Zabıtadan Baskül Denetimi

İslahiye’de Zabıtadan Baskül Denetimi
Gaziantep’in İslahiye İlçesi’nde, zabıta ekipleri son günlerde artan salçalık biber satışında halkın mağdur olmaması için baskül denetimi yaptı.

 

 
İslahiye’de ev kadınlarının hazır almak yerine kendilerinin salça yapma istemesiyle, son dönemde salçalık biber satışında artış başladı. Kilosu 1 liradan satılan biberi alan kadınlar, temizleyip tohumlarını ayırdıktan sonra öğüterek doğal güneşte kurutarak 5 kilo biberden 1 kilo salça elde ediyor. Bir yıl boyunca kullanacakları salçayı yapmak için biber almak isteyen aileler, ilçedeki halk pazarına akın edince zabıta ekipleri de denetimlerini artırdı. Pazara gelenlerin en az 100 kilo biber alıyor oluşunun art niyetli kişilerce istismar edilebilme olasılığını değerlendiren zabıta ekipleri, şikayet edilen ve şüpheli buldukları baskülleri kendilerinin kurduğu elektronik kantarda tartarak vatandaşın kandırılmasını engelliyor.
 
İslahiye Belediyesi Zabıta Amiri Sedat Balta, son haftalarda pazarda satışı yapılan salçalık biberde basküllerde hile yapıldığı şikayetleri aldıklarını belirterek, şöyle dedi:
 
"Bu şikayet üzerine çalışma başlattık. Baskül ve tartıları denetliyoruz. Pazarda zabıtalarımız elektronik kantar kurarak olası hileleri önlüyoruz. Tartıda hile yaptığı belirlenen esnaf olursa, bir daha pazara sokmama cezası verilecek."

Yayın Tarihi : 03.09.2015 : 11:00

Etiketler : İslahiyede    Zabıtadan    Baskül    Denetimi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5624
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN