Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şehitler İçin Yürüdüler

Şehitler İçin Yürüdüler
Eskişehir’de sosyal paylaşım sitesinde yapılan çağrı üzerine toplanan yaklaşık 100 kişi ’Şehitler için birlik ve beraberlik yürüyüşü’ düzenledi. Hava Şehitliği önüne kadar yürüyen kalabalık birlik, beraberlik ve kardeşliğin göstergesi olarak birbirlerine sarıldı.

 

 
Akşam saatlerinde Eskibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi’ndeki Espark Alışveriş merkezi önünde toplanan grup ellerinde Türk bayrakları ile yürüyüşe geçti. Sık sık ’Kahrolsun PKK’, ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ’Eskişehir uyuma şehidine sahip çık’ ve ’Vatan sana canım feda’ şeklinde slogan atan kalabalık Vişnelik Mahallesi’ndeki Hava Şehitliği önüne kadar yürüdü.
 
Şehitliğin önünde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunan kalabalık İstiklal Marşı’nın ardından şehitler için dua okudu. Kalabalık daha sonra birlik, beraberlik ve kardeşliğin göstergesi olarak birbirlerine sarıldı.
 
Grup adına konuşan Murat Şahan, "Biz geçtiğimiz hafta yola çıktığımızda dedik ki, bu millet kardeş olduğunu tekrar hatırlayacak. Bu millet vatanına sahip çıkacak dedik. Siyasetten uzak durduk. Bugünkü yürüyüşümüzün sonunda Tüm Türkiye’nin birlik olduğunu, kardeş olduğunu göstermek için birbirimize sarıldık" dedi.
 
Yapılan konuşmanın ardından kalabalık çeşitli sloganlar attıktan sonra dağıldı.
 
 

Yayın Tarihi : 03.09.2015 : 00:27

Etiketler : Şehitler    İçin    Yürüyüp    Birlik    Beraberlik    Birlerine    Sarıldılar    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2219
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN