Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Almanya’da Gerginlik

Almanya’da Gerginlik
Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nde ’Kürdistan’a statü ve Öcalan’a özgürlük’ sloganıyla Remscheid’den Hückeswagen’e yürümek isteyen ellerinde Öcalan flamaları bulunan 80 kadar terör örgütü PKK sempatizanı ile bir grup Türk arasında gerginlik yaşandı.

 

Rheinische Post gazetesinin bildirdiğine göre, PKK’lıların yürüyüşü bir grup Türk tarafından engellenmek istendi. İki grup arasında kısa sürede artan gerginlik sırasında taraflardan birbirlerine taş atanlar da oldu. Yaşanan arbede sırasında atılan taşlardan bir polisin başından yaralandığı öğrenildi.
 
TARAFLARI 150 POLİS AYIRDI
İki grup arasında çıkan gerginliği ayırmak için 150 polisin görev yaptığı açıklandı. Polis, tarafları ayırmak için cop ve biber gazı kullandı. Olaylar nedeniyle B51 numaralı şehirlerarası yol bir süre trafiğe kapalı kalırken, göstericilere müdahale etmek isteyen grubun olay yerinden uzaklaşması sonucu gerginliğin büyümeden önlendiği kaydedildi.
 
Gerginliğin sona ermesi üzerine PKK yanlılarının yürüyüşlerine kaldıkları yerden devam ederek tamamladıkları öğrenildi.
 
Polisin, olaylara karışanlar hakkında huzuru bozmak, saldırı ve hakaret suçlamalarıyla soruşturma açtığı bildirildi.

Yayın Tarihi : 02.09.2015 : 22:51

Etiketler : Almanyada    Pkk    Sempatizanları    İle    Türkler    Arasında    Gerginlik    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6506
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN