Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Her Yerinde Eğlence Her Yerinde Sanat

Her Yerinde Eğlence Her Yerinde Sanat
İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından 84. kez organize edilen İzmir Enternasyonal Fuarı’nın her yerinde eğlence her yerinde sanat var. Her biri farklı bir organizasyon niteliği taşıyan birbirinden farklı etkinlikleriyle 84. İzmir Enternasyonal Fuarı, 6 Eylül Pazar günü sona erecek.

 

Türküler Barış ve Kardeşlik İçin Söylendi
 
Kardeş Türküler, 84. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda unutulmaz bir konsere imza attı. Farklı dil ve lehçelerden söyledikleri türkülerle adını duyuran Kardeş Türküler, 1 Eylül Dünya Barış Günü için fuar ziyaretçileriyle bir araya geldi.
 
1 Eylül Dünya Barış Günü özel konseri olarak organize edilen Türkü gecesine ilgi çok büyük oldu. Konserde Feryal Öney, Vedat Yıldırım, Fehmiye Çelik ve Selda Öztürk’ün seslendirdikleri türkülerle, izleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sunuldu. Kardeş Türküler, türkülerini barış ve kardeşlik için söyledi. 
 
Kardeş Türküler “Asfur”, “Kayseri”, “Zepür gı Tamam”, “Demme-Alagözlü”, “Bozatlı”, “Dargın Mahkum”,  “Uyu Deme” “Güldaneyim”, “Beyaz Giyme”, “Beyaz Atlı” gibi sevilen eserlerini seslendirdiler.
 
Ali Poyrazoğlu’yla Keyifli Bir Söyleşi
 
84. İzmir Enternasyonal Fuarı’ndaki Özgür Mikrofon Söyleşileri’nde sıra sinema ve tiyatro oyuncusu, yazarı ve yönetmeni Ali Poyrazoğlu’ndaydı. İzmirlilerin büyük ilgi gösterdiği etkinlikte Poyrazoğlu “Tiyatro ve Barış” konusuyla sevenlerine seslendi. Terörün sadece savaş alanlarında olmadığını ekonominin, anlayışsızlığın, kadına şiddetin de bir törer olduğunu vurgulayarak “Teröre karşı çıkmak için cesaret göstermeliyiz o da sizde gizli” dedi. 
 
40 – 45 yıldır İzmir’e geldiğini ve 1, 2 haftasını da İzmir’de geçirdiğini, İzmir seyircisini sevdiğini söyleyen Poyrazoğlu; İzmir’i 10 numara, fevkalade demokrat bir şehir olarak tanımladı.
 
Tiyatroya, ilk gittiği hamlet oyunu ile gönül verdiğini söyleyen Ali Poyrazoğlu, sözlerine şöyle devam etti:
 
“5 yaşındayken ilk kez tiyatroya gittim. Hamlet oyunuydu. Çok korktum ve tiyatro yaparsam o korkuyu yeneceğimi düşündüm. Afrika çöllerinde geçen bir oyun yazdım ve ilk seyircim de annem oldu. Aktörün er meydanı tiyatro sahnesidir derler. Tiyatro bana çok heyecan veriyor. Her fırsatta tiyatroya gidin ve çocuklarınızı tiyatrodan uzak tutmayın.” 
 
Poyrazoğlu, söyleşi sonunda geliri öğrencilerine bağışlanan “Babalara Hediyeler”, “İçimdeki Timsah”, “Ödünç Yaşamlar”, “Tamamla Bizi Ey Aşk” kitaplarını imzaladı.
 
Nihat Sırdar İle “Bütün Kazlar Toplandık”
 
Kültürpark, İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleşen gösteriye bu kez Show Radyo’nun ünlü radyo programcısı Nihat Sırdar, 'Bütün Kazlar Toplandık' isimli tek kişilik gösterisiyle renk kattı. 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutlayarak sahne şovuna başlayan Nihat Sırdar’a  ilgi büyüktü.
 
84. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında düzenlenen etkinlikte, Nihat Sırdar ve Sivrisinek olarak sahneye çıkan radyocu, yaklaşık bin kişilik salonu tıka basa doldurarak vatandaştan tam puan aldı. İzmirlileri gülmekten kırıp geçiren Sırdar, gösterini ülkemizin bir çok yerinden video görüntüleri ile zenginleştirdiği komik hikayelerle sundu. 
 
Latin ve Jazz Ezgileri Fuar Açıkhava’da  
 
Küba devlet sanatçılarından oluşan Voca Boys grubu; dünya turnesi kapsamında 84. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda sahne aldı. 5 vokalist tarafından herhangi bir enstrüman kullanılmadan yapılan gösteride; seyirciler Voca Boys grubu ile birlikte dans etti, eğlendi. Son zamanlarda oldukça popüler olan gösteride, ağırlıklı olarak Latin ve jazz ezgileri söylendi.
 
Bu akşam Kahraman Garfield ve sevimli arkadaşı Odie fuarın minik ziyaretçileri ile buluşacak. Akrobasinin en eğlenceli hali El Gran Circo, 4 Eylül Cuma akşamı Kültürpark, Fuar Açıkhava Tiyatrosu’nda olacak. Açıkhava’nın son konuğu Boğaziçi Caz Korosu ise 5 Eylül akşamı müzikseverlerle buluşacak.

Yayın Tarihi : 02.09.2015 : 17:01


Yorumlar

5423
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN