Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’de Kurbanlık Satış Yeri Gerginliği

İzmir’de Kurbanlık Satış Yeri Gerginliği
İzmir’in Karabağlar İlçesi’nde, önceki yıllarda kurbanlık satışı yapılan yere, bu yıl Kaymakamlık’ta oluşturulan komisyon tarafından izin verilmemesi üzerine, Doğu illerinden getirilen kurbanlıkların bulunduğu çadırların sökümü sırasında gerginlik yaşandı.

 

Karabağlar İlçesi sınırlarında kalan İzmir- Çeşme Otoyolu’nun Uzundere ayrımı yakınlarındaki arazide önceki yıllardaki gibi kurbanlık satışı yapmak isteyenler, iddiaya göre yalnızca adını bildikleri kişilere yer parası ödeyip çadırlarını kurmaya başladı. Çadırların tabanlarına beton döktüren ve Doğu illerinden yükledikleri kurbanlıkları TIR’larla kente getiren satıcılar, Kaymakamlık’ta oluşturulan Kurban Komisyonu’nun aldığı karar sonrası şok yaşadı. Karara göre, kurbanlık satış yeri olarak bölgede 7 ayrı nokta belirlendi, ancak çadırların kurulduğu alanda kurbanlık satışının yapılmasına izin çıkmadı. Kararı uygulamak üzere harekete geçen Karabağlar Belediyesi zabıta ekipleri, sabah saatlerinde çevik kuvvet polisleri ve TOMA eşliğinde çadırların bulunduğu alana gitti. Yüklü miktarda masraf yaptıklarını ve kurbanlıklarını getirdiklerini belirten satıcılar, önceki yıllarda izin verilmesine rağmen bu yıl izin verilmemesine tepki gösterdi. Belediye yetkilileri ise çadırların kurulmaması için 15 gün öncesinden uyarılarda bulunulduğunu, bölgede kurban satışının ancak izin verilen 7 noktada yapılması gerektiğini kaydetti.
 
ULAŞIM NEREDEYSE İMKANSIZ İDDİASI
 
Yetkililer tarafından izin verilen alanlara ulaşımın neredeyse imkansız olduğunun ileri süren kurbanlık hayvan satıcılarından Ömür Aktepe (36), "42 büyükbaş hayvanımı TIR’a yükledim ve İzmir’e doğru yola çıktı. Binlerce lira masraf yaptık. Her yıl izin verdikleri yere bu yıl izin vermiyorlar. Üç yıldır burada kurbanlık satışı yapıyorum ve sabit müşterilerim var. Ben o kadar insanı nerede toplayacağım. Hepimiz mağdur olduk. Bu saatten sonra nereye gidip yer kiralayacağız" dedi. Ardahan’dan 20 kurbanlık getirdiğini bildiren Hanifi Çelenk (55), "Ben bu kadar hayvanı nereye koyayım. Önceki yıllarda da buraya geldim. Biri geldi izin verileceğini bir diğeri izin verilmeyeceğini söyledi. Ne yapacağımızı şaşırdık" diye konuştu. Zaman zaman gergin anlar yaşanırken, belediye ekipleri polis eşliğinde söküm çalışmalarını yaptı.

Yayın Tarihi : 02.09.2015 : 16:30

Etiketler : İzmirde    Kurbanlık    Satış    Yeri    Gerginliği    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9537
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN