Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Organlarıyla Üç Kişiye Umut Oldu

Organlarıyla Üç Kişiye Umut Oldu
Denizli'de iki gün önce trafik kazasında yaralanan ve tedavi gördüğü Denizli Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde beyin ölümü gerçekleşen 47 yaşındaki Ramazan Düdükçü’nün organları ailesi tarafından bağışlandı. Düdükçü’nün karaciğeri ve iki böbreği uygun hastalara nakledilmek üzere İzmir’e gönderildi.

 

Denizli-Aydın Karayolu’nda iki gün önce motosiklet kazasında ağır yaralanan Ramazan Düdükçü, Denizli Devlet Hastanesi Cerrahi Yoğun Bakım Servisi’ne kaldırıldı. Düdükçü’nün yoğun bakımda geçirdiği iki günün sonunda, beyin ölümü gerçekleşti. Düdükçü’nün organları ailesi tarafından bağışlandı. İzmir Organ ve Doku Transplantasyon Merkezi’nden gelen ekip, Düdükçü’nün karaciğeri ve iki böbreğini aldı. Düdükçü’nün karaciğeri Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne, bir böbreği Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, diğer böbreği de İzmir Kent Hastanesi’nde organ bekleyen hastalara gönderildi.
 
Ramazan Düdükçü’nün ağabeyi Hasan Düdükçü, kardeşini kaybetmekten duydukları üzüntüyü bir nebze de olsa organ bekleyen ailelere umut olarak unutmaya çalışacaklarını belirtip, "Kardeşimin organları inşallah başka bedenlerde can bulur ve kardeşime şefaatçi olurlar. Kardeşimizin organlarını bağışladık, umarım bu davranışımız başkalarına örnek olur da organ bağışı konusunda duyarlılık artar ve organ bekleyen hastalar şifa bulurlar" diye konuştu.
 
Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Berna Öztürk ise, Düdükçü Ailesi’nin bu davranışının tüm topluma örnek olması gerektiğini belirterek, "Türkiye’de binlerce hasta organ bağışı bekliyor. Organ bağışı da beyin ölümü gerçekleşen kişilerden alınan organlarla mümkün. 47 yaşındaki Ramazan Düdükçü de Denizli Devlet Hastanemizdeki yaşam mücadelesinden sonra ne yazık ki aramızdan ayrıldı. Fakat ailesi üzüntülerini bir kenara bırakıp organ bağışında bulunarak başka ailelere umut oldular. Düdükçü ailesine bu örnek davranışlarından dolayı şükranlarımı sunuyorum ve kederli aileye baş sağlığı diliyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 02.09.2015 : 15:32

Etiketler : Organlarıyla    Üç    Kişiye    Umut    Oldu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7904
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN