Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


500 Madenci Grev Başlattı

500 Madenci Grev Başlattı
Bartın’ın Amasra İlçesi ve Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Kandilli Beldesi’nde faaliyet gösteren HEMA Endüstri A.Ş.’ye ait maden ocaklarında çalışan 500 işçi, sendika ve işveren arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç çıkmaması üzerine greve çıktı.

 

 
İşçilerin üye olduğu Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) ile işveren arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı. Şirketin Amasra’daki ocağında çalışan işçiler sabah işbaşı yapmadı. İşçiler, işletme sahasında idari bina önünde Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Ahmet Demirci, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Hakkı Arslan ve şube başkanları ile bir araya geldi.
 
Bugüne kadar yaptıkları görüşmelerde işveren ile anlaşma sağlayamadıklarını söyleyen Ahmet Demirci, şöyle konuştu:
 
"Başta 2 asgari ücret olmak üzere anlaşamadığımız ek maddelerimiz var. Biz sendika  genel merkez yönetimi olarak sizinle ilk günden itibaren birlik ve beraberlik içinde bu süreci tamamladık. Burada üretimden gelen gücümüzü kullanma kararımızı hayata geçiriyoruz. Bu anayasal bir haktır. Grevimiz hayırlı olsun. İnşallah bu süreç fazla uzamaz ve karşılıklı anlaşma ile şirketimizle memleketimiz, milletimiz için çalışmaya devam ederiz. Bizim taleplerimiz gayet makuldür. Grev kararı işverenle ilişkilerin kopartılması anlamına gelmez. Yine karşılıklı diyolog içerisinde görüşmeleri sürdürmeye hazırız."
 
İşçiler ve sendika yöneticileri daha sonra davul zurna eşliğinde çiftetelli oynayarak grev kararını kutladı. İşçiler, daha sonra işletme çıkışına kadar yürüyüp ’Bu işyerinde grev vardır’ yazılı pankartı kapıya astı.
 

Yayın Tarihi : 02.09.2015 : 11:35

Etiketler : Madenci    Grev    Başlattı    Ekonomi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4414
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN