Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Burçlar ve Evlilik Halleri

Burçlar ve Evlilik Halleri
İşte burcunuz ve evliliğe bakışınız...

 

SEVGİ ALİS YILDIRIM / BEN HABER

Burcuna bakarak bir kişinin nasıl biri olduğunu, yaşam çizgisini kesin bir dille ifade etmek büyük bir cehalet olur. ‘Bana burcunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim’ diye bir şey yoktur. Doğduğunuz anda Güneş yıldızı hangi burçta ise; sizin en baskın yönlerinizin bir kısmının ipuçlarını oradan öğrenebiliriz; ama sadece o kadar. Tüm horoskopunuza bakarak kesin bilgi verebilirim. Aşağıda burçların evliliklerinde bazı belirgin tutum ve davranışlarına değindim. Tabi bu yüzde yüz böyledir demiyorum. Çünkü sizin evlilikte nasıl biri olduğunuzu horoskopunuza yani doğduğunuz anda gökyüzündeki duruma bakarak söyleyebilirim. Hatta daha da ileri gidip eşinizin horoskopuyla sizinkini de karşılaştırıp ruh eşinizle mi evlisiniz, nasıl bir evlilik bu, boşanma veya süreklilik vb bu konularda da bilgiler aktarabilirim elbette. Aşağıda sadece popüler astrolojinin eğlenceli kısa sunumları var. Sizi az da olsa güldürmek istedim. Sürç-ü lisan ettiysem şimdiden affola. 
 
 
KOÇ: Tam da bu ay bir Koç ile evlenmek üzere misiniz? Düğündür, davetiyedir bir sürü tantana var şimdi değil mi? Ve bir türlü onun istediği fiyata işler çıkaramıyorsunuz da. Aman aman. Mars’ın çocuğudur o, sıkılır. Öncelikle, çok canlı, tatlı, sabırsız bir eşiniz olacağını bilin. Evliliğiniz çok iyi gitsin diye durmadan bir atraksiyon yapmak zorunda kalacaksınız. Şimdiden sosyal medyada ‘Koçla Evliliğini Nasıl Sürdürüyorsun?’ adında bir grup kurun ve sizin gibi mağdur partnerlerin eşlerini nasıl memnun ettikleriyle ilgili tüyoları alın. Sonra da benim ne kadar muhteşem biri olduğumu düşünün.
 
BOĞA: Yıllar oldu, hala bir Boğa ile evlisin ve hala bıkmadan usanmadan ‘al şu sorumluluklarını, rahatına ne düşkünsün, yeter artık çok yoruldum’ mu diyorsun? Ne kadar safsın. Bir Boğa’ya hiç dırdır vırvır edilir mi? Hemen bir Katya bir Sebastiyan iste, süslen püslen otur karşısına, tabi kocan Boğaysa. ‘Yok ev taşıyoruz bir şey beceremiyor, yok alışverişte poşet taşıyacak olay çıkıyor’. E çıkar tabi. Adam ne dert sever, ne de fazla sorumluluk. O hep böyleydi. Derdi imanı para n’apalım. Çekeceksin. Boğa kadını ile evliysen, işin kolay. Somurtma ve yemek yemeyi sev yeter. Bu kadar. 
 
İKİZLER: İşte oturup kalkıp ‘Tanrım herkes onunla evlenmeli dediğim’ tek burç. Hadi be. İkizler insanı kim midir? Merkür yeryüzüne inmiş ve biz ona İkizler demişiz. Zekâ, İkizler olarak yeryüzünü şereflendirmiştir. Vay be, cümledeki poza bak. İyi de kardeşim madem böyle zekâ timsalisiniz, niye lafı sonuna kadar dinlemiyorsunuz? Niye cümlenin ilk kelimeleri sizin için bu kadar önemli de sonunu tınlamıyorsunuz. Of of çekeceğiniz var ne deyim. Evlendiniz bir kere yapacak bir şey yok. O değil de bazı işleri evde tek başına halletmek zorunda kalıyor ya ayyy yerinizde olmak istemem, o ne kasım kasım kasılmadır öyle.
 
YENGEÇ: Tabi ne derler astrolojide ‘efenim ailenin, evliliğin tek burcu karşınızda; Yengeçler’. Valla kusura bakmayın her yiğidin harcı değil bir Yengeç ile evli olmak. Evli olan bilir. Eşiniz evinizi sever bak ona bir şey diyemem, sahip çıkar, iyi eş, baba, anne ona diyeceğim tek laf yok. Ama kızınca tutan o inatları ve o sabit fikirli oluşları, hele hele bir de özür dilemeyi akıllarının ucundan bile geçirmeyip, hep haklı oluşları evlere şenlik. İyi bir kriz yönetici değilseniz hapı yuttunuz.  Bence bırakın o yemek yapsın. Zaten bir Yengeç’le evli olmanın da en zevkli tarafı bu bence.
 
ASLAN: Güneş’in çocuğu Aslan. Ey Aslan kardeşim evlilik senin neyine? Git evlilik danışmanı ol, ne bileyim akıl hocası filan ol. Evlilikte harcanıyorsun valla. Eşiniz Aslan ise öncelikle tatlı, hoş sohbet, garantici, sevecen, sizi korumaya dünden razı, hoş bir tiple birliktesiniz. Oh ne ala. Ala da hele bir de isteklerine itiraz edin bakayım neye dönüşüyorlar. Varsa cesaretiniz buyurunuz hodri meydan. Aslan dediğin ulaşılmazı oynuyor anacım. Siz iyisi mi sizi o yönetiyormuş gibi davranın, bol bol pohpohlayın. Sonra el altından yönetmeye devam. Başka çare yok.
 
BAŞAK: Dünyanın bütün astrologları gelse, üstüme yazlık kışlık evleri tapulasalar, gene de beni Başak burucunu Merkür’ün yönettiğine inandıramazlar. Ne alakası var. Merkür insanı laf bazdır. Çene bir milyon maşallah. Bakınız İkizler. Oysa Başak’ın ağzından kerpetenle laf çekiyoruz, canı istediği konularda da susturamıyoruz. Evliliğinde de bu böyle. Yok onun yanına yakışacaksın. Onun dediği en doğru. Ne o öyle zırt pırt ev eşyası değiştirip duruyormuşsun falan filan. Değişime bu kadar gıcık olan birini görmedim. Her şeyi bilen bir eşinizin olması nasıl bir duygu? Nefes egzersizi sizi rahatlatabilir. Belki. 
 
TERAZİ: Kendi burcum diye demiyorum cidden tuhafız. Niye mi? Bir eşin ruh halimizi takip etmesi ile meteorolojide hava tahminleri raporu hazırlayan bir uzmanın performansı eminim aynıdır. Sağımız solumuz pek belli değil kabul ediyorum. Allah’ıma bin şükür henüz evli değilim; ama ola ki ben de düşersem bir gün, yazık kocam yemeklerimi, sevecenliğimi, evime düşkünlüğümü boyuna takdir edip duracak. Duracak da, azcık sesini yükselttiğinde, yemeklerimi en az bir kez beğenmediğinde hemen pılımı pırtımı toplayıp anamın evine gideceğimden haberi yok. Bir de kavga edince susuyoruz biz. Karşı taraf kuduruyor. Türkiye ekonomisinin eşimde yaratamayacağı tahribatı, asık suratla 5 saniyede başarma rekoru bende olacak.  
 
AKREP: Ay ay yazmaktan en büyük zevk aldığım burca geldi sıra. Sevgili sinsirellalar. Yükselenim diye demiyorum çok fenayız. Aklı fikri eşinin bir sonraki hamlesindedir. Bakalım yanlış yapacak mı? Akrep ile evliyseniz çok şanslısınız. Çünkü sezgilerinin gücü sayesinde size cidden sağlam danışmanlık hizmeti sunar. Cinsellik zaten ondan sorulur. ‘E daha n’olsun’ diyeceksiniz, demeyin bence. İşin rengi her zaman öyle değil. Misal, kızdırdınız. O an tabi patlayabilir. Siz de saf saf kızgınlığı geçti sanırsınız. Ah bilemezsiniz o ne sinsirelladır o. Ay kendimden biliyorum. Unutmaz onu. Durur durur ilk fırsatta yüzünüze vurur. Durur durur yüzünüze vurur. Evliliğinizin 132. yılındasınızdır; ama hala o anısını unutmamıştır. Sayesinde siz de unutmazsınız.
 
YAY: Jüpiter ismi ne güzel değil mi? Filmi bile var. Yay burcu önemli burç. Efenim tarihe bakın hep en büyük filozoflar, sporcular bu burçtan çıkmış. Sokrates Yay burcu daha ne olsun. Kulağa çok havalı geliyor değil mi? ‘Sokrates’in Karısı’ (ay bu karı kelimesini de hiç sevmem) bize çok ipucu veriyor. ‘Adam adam gidip çadırlarda milletin kafasını karıştırıp duruyorsun, yok doğa ne, sevgi ne tamam anladık da, komşunun keçisinin memesinden çocuklara süt çalıyorum buna da bir çözüm bulsan be bebeğim, ha, Soki’ deyip duruyordu zavallı Rozalinda. İşte bu hazin diyalog Yay’ın evlenince yayının baya gevşediğini bize kanıtlıyor. Bence bütün Yaylar zengin, sağlam mirası olan ailelere doğsunlar. Galaksimizde böyle bir kanun çıksın.
 
OĞLAK: Aman şu Oğlaklar da aşık olmaya görsünler. Çok tuhaflaşıyorlar. Ne gerek var flörte mülörte hemen evlensin o. Yuvasını kursun, eşi, çocuğu, malı, mülkü her şeyi kısa sürede olsun. Gerisi boş. İsterse dünya yansın ona ne? Oğlak eş, çalışsın, çalışsın, çalışsın. Kapı gibi kuralları vardır onun. Ellemeyin o kurallarına. Evlilik bir anda savaş alanına döner. O âşık, o havalarda uçuran kişi gider, içinden bir dev avcısı çıkar. Neye uğradığınızı şaşırırsınız. Benden söylemesi. Evlilikteki her an her olay önceden ölçülmüş, biçilmiş, kararlaştırılmıştır onun için. Sürprizlere yer yoktur. Yok maceracısınız, yok çılgınlıklar istiyorsunuz. ‘Üzgünüm canım başka kapıya’ demekten başka çarem yok. Yani o kapı Oğlak’ın kapısı değil. İş, ev, iş, ev temposu arayanlara Oğlak’la evliliği şiddetle tavsiye ederim.
 
KOVA: Sona doğru yaklaşırken şimdi de eşsiz Kova’lara bir göz atalım. Cidden eşsizler, şaka değil. Valla daha orijinalini bulamazsınız söyleyeyim. Biliyorum onlara alışmak kolay değil. Seviyor mu, sevmiyor mu, yahu uzak mı tutuyor kendinden yoksa sınav mı yapıyor belli olmayan sevgili Kova’lar, Allah sizi bildiği gibi yapsın. Yazıktır o eşlerinize ya. Öncelikle evli bir Kova, evliliğinin deneysel keşif alanı olmadığını aklına bir yerleştirsin. Evlilik ihtisas alanı değil. Master yapmıyorsunuz. Yanlış anlamayın da sevgili Kova’lar sahiden evlilik sizin neyinize? Bu kadar özgürlüğüne düşkün, bu kadar alternatif yaşam düşleyen, sıradan olmayan bir beyni al, evlendir. Olacak iş mi? Eğer eşiniz Kova ise ve onunla acayip mutluysanız emin olun sizin de bir iki tahtanız eksiktir. Süper bir çift olmuşsunuz. Tebrikler… 
 
BALIK: Geldik sona. Sevgili hayalperest Balık eşlere. Biri onlara arada aşağıdan seslensin. İnip aramıza karışsınlar. Hoş kızıyorlar da anneciğim sinirli tipler. Duygusal, içli, iyi niyetli, teselli eden, derleyen, toplayan; ama sen azcık üstüne düştün mü de hemen kaçıp giden garip ve anlaşılmaz eş tipi. Cidden bir Balık’la evliyseniz ve şu an bu yazıyı okuyorsanız soruyorum ‘ey halkım çok aradın mı bu eşi?’ Cevap evet ise; bana sadece saygı duymak düşer. Yalnız hakkını yemeyeyim süper bir teselli edicidir. Tabi ihtiyaç duyduğunuz anda yanınızda bulursanız. Çünkü bir yerlerde insanlara yardım etmek ya da bir iş için derin hayallere dalmış ve gözlerinin onlardan başka bir şeyi görecek hali kalmışsa.
 

Yayın Tarihi : 02.09.2015 : 11:29

Etiketler : haber    haberler    evlilik    burçlar    burç uyumu    astroloji    sevgi alis yıldırım    yazar    ben haber    kanalben    ben tv       


Yorumlar

6806
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN