Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


5 Adımda Şekeri Bırakın!

5 Adımda Şekeri Bırakın!
Zararları saymakla bitmeyen şekeri hayatınızdan çıkarmak aslında sandığınız kadar zor olmayabilir.

 

Vücut ölçülerinizden ve kilonuzdan memnun dahi olsanız, şeker yalnızca kilolu bireyler için zararlı değil. Dolayısıyla şekeri hayatımızdan çıkarmak daha sağlıklı bir yaşam için gerekli. Ancak birçoğumuz için şekeri bırakmak bir hayli zor. Sizin için hazırladığımız şekeri bırakma rehberi bu konuda size yardımcı olabilir.
 
 
Aç Kalmayın
Vücudumuz her 20 dakikada bir şeker ihtiyacı duyar. Dolayısıyla gün içerisinde özellikle regl dönemlerinde tatlı ihtiyacı hissederiz. Bu durumda ise yapılması gereken şekersiz fakat besin değerleri yüksek gıdaları tercih etmektir. Ne kadar uzun süre aç kalırsak o kadar çok tatlı ihtiyacı duyarız. 
 
 
Şekerleri Yok Edin
Tüm şekerleri yok edin. Evinizde, iş yerinizde ya da odanızda bulundurduğunuz tüm şekerli şeyleri kaldırın. Tabii ki yenilerini almamak kaydıyla.
 
 
Paylaşın
Bu kararınızı sık sık gördüğünüz ve güvendiğiniz bir arkadaşınızla paylaşın. Böylece eliniz her şekere gittiğinde sizi uyaracak biri olur.
 
 
Sebze Tüketin
Et yerine daha çok sebze tüketmeyi tercih ederseniz, vücudunuza yüzde 35 daha az şeker girer.
 
 
Alkole Hayır 
Alkol neredeyse tamamen şekerden oluşur. Mümkün olduğunca az alkol tüketmeye çalışın.
 
 
 
Kaynak: kadınvekadın.net

Yayın Tarihi : 02.09.2015 : 10:00

Etiketler : şeker    kilo alma    alkol    zararlı alışkanlık    sağlık    şeker zararlıdır    regl dönemi    tatlı krizi    kan şekeri    aç kalmak    zayıflama    sebze tüketin       


Yorumlar

3446
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN