Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mersin’de Barış Mitingi

Mersin’de Barış Mitingi
Mersin’de Barış Bloku, 1 Eylül Barış Günü nedeni ile Barış Mitingi düzenledi.

 

Tevfik Sırrı Gür Stadı’nın yanındaki alanda gerçekleşen mitinge, HDP Mersin Milletvekili Çilem Öz, CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Barış Bloku üyeleri ile yaklaşık 2 bin vatandaş katıldı. Mitingde konuşan HDP’li Öz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirdi. Bir saray uğruna ülkenin yangın yerine çevrildiğini öne süren Öz, şunları söyledi:    
 
"Biliyorduk ki o, başkan olmayınca aklını yitirecek savaş çıkaracak. Biz onun savaş yapacağını biliyorduk ama o bizim ne kadar direneceğimizi kestirememişti. Birazcık sırtımız eğilse, asla oradan kalkmayacağını biliyoruz. Sırtımızda sana yer yok. Kazandığımız zaferi sana yedirmeyiz. 6 milyon insan bir zafer kazandı. Bu zaferi senin sarayına kurban etmeyiz. Biz ateş çemberinden geçtik, bizde cesaret var ama sende yürek varsa bunun bedelini öder hesabını verirsin’’.
 
CHP’li Atıcı ise, "Son zamanlarda en çok barış kirletildi. Barış adı altında atılan bombaları, dökülen kanları lanetliyorum. Barışmak için yaşamamız gerekiyor, ölmemize gerek yok. Biz yaşarken elimizi uzatırsak, o zaman barış gelir. Savaşı hırsızlar çıkarır, daha fazla zengin olmak için. Ancak savaş yeni hırsızlar yaratır" diye konuştu. Miting, konser etkiliğinden sonra olaysız şekilde sona erdi.

Yayın Tarihi : 01.09.2015 : 22:21

Etiketler : Mersinde    Barış    Mitingi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1160
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN