Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Adıyaman Barış İnisiyatifi’nden Barış Çağrısı

Adıyaman Barış İnisiyatifi’nden Barış Çağrısı
Adıyaman’da 37 sivil toplum kuruluşu temsilcisinin bir araya gelerek oluşturduğu Barış İnisiyatifi, PKK’ya silah bırakma, devlete ise operasyonları sonlandırma çağrısında bulundu.

 

Demokrasi Parkı’nda 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle akşam saatlerinde toplanan Adıyaman Barış İnisiyatifi üyeleri, basın açıklaması yaptı. Kalabalık adına basın açıklamasını okuyan İHD Adıyaman Şube Başkanı Osman Süzen, şunları söyledi:
 
"Geleceğimizin el birliğiyle tehlikeye atılması endişesi ve tarihsel sorumluluğumuzun gereği olarak savaşın yükseltilmesinin ülkemizde ve bölgemizde yer alan hiçbir kesime kimseye bir şey kazandırmayacağını tüm taraflara yeniden hatırlatmayı gerekli görüyoruz. Adıyaman Barış İnisiyatifi olarak; PKK tarafına 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde ateşkes ilan etme ve silahlı eylemleri sonlandırmaya ve alıkoyduğu sivilleri serbest bırakma çağrısında bulunuyoruz. Devlet yetkililerini de, açıklanan bu ateşkese eş zamanlı bir biçimde olumlu cevap vererek askeri ve adli tüm operasyonları sonlandırmaya çağırıyoruz."
 
Yapılan açıklamanın ardından toplanan grup, olaysız şekilde dağıldı.

Yayın Tarihi : 01.09.2015 : 20:18

Etiketler : Adıyaman    Barış    İnisiyatifinden    Çağrısı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3058
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN