Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Samsun’da Gergin Yürüyüş

Samsun’da Gergin Yürüyüş
Samsun’da 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle ’Samsun Barış Bloğu’ tarafından organize edilen ve yaklaşık 30 kişinin katıldığı yürüyüş etkinliğine çevrede toplanan vatandaşlar tepki gösterdi. Gerginliğin tırmanması üzerine eylemci 30, kişi polis otosuyla bölgeden uzaklaştırıldı. Polis otosuna taş atarak camını kıran iki kişi ise gözaltına alındı.

 

1 Eylül Dünya Barış günü nedeniyle ’Samsun Barış Bloğu’ tarafından basın açıklaması yapılıp yürüyüş düzenlenmek istendi. İstiklal Caddesi Öğretmenevinin önünde toplanan yaklaşık 30 kişi için polis çevrede geniş güvenlik önlemi alarak basın açıklamasının yapılacağı yerleri ve yakınındaki ara sokakları bariyerlerle kapattı.
 
TOMA ve polis araçları da olay yerinde hazır bulundu.Güvenlik nedeniyle yürüyüş iptal edilirken sadece basın açıklaması yapıldı. Bu sırada çevrede toplanan yaklaşık 100 kişilik grup "Şehitler ölmez vatan bölünmez", sloganları atarak gruba saldırmak isterken, bir kadın da eline aldığı Türk bayrağıyla yürüyüş düzenleyenleri protesto etti. Polis, toplanan vatandaşların yürüyüş düzenleye saldırmasına izin vermedi. Tepkiler üzerine yürüyüşçüler öğretmenevine sığınmak zorunda kaldı. Polis otobüsüne bindirilen 30 kişilik grup olay yerinden uzaklaştırıldı. Otobüsün geçişi sırasında taş atarak camını kıran iki kişi polis tarafından gözaltına alındı. Vatandaşlar daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okuyup dağıldı. .

Yayın Tarihi : 01.09.2015 : 20:02

Etiketler : Samsunda    Gergin    Yürüyüş    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6110
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN