Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Cansu Kaya’nın Cinayet Sanıkları: Biz Öldürmedik, Yüzme Bilmediği İçin Boğuldu

Cansu Kaya’nın Cinayet Sanıkları: Biz Öldürmedik, Yüzme Bilmediği İçin Boğuldu
Duruşmada Cansu Kaya’nın ortaokul arkadaşı Öznur G., tanık olarak dinlendi.

 

Cansu’yu uyuşturucu kullanırken görmediğini, bir konuşmalarında ise kendisine uyuşturucu kullandığını söylediğini ileri süren Öznur G., "Cansu bana Umut D. ile cinsel ilişkiye girdiklerini, hatta Umut D.’nin kendisinin ellerini bağladığını ve o şekilde cinsel ilişkiye girdiklerini anlattı. Cansu Kaya bana doğum kontrol hapı kullandığını söyledi. Bana, ’Bir gün bile kullanmazsam hamile kalır mıyım?’ diye sordu. Ben de ’Bilmiyorum’ dedim" diye konuştu.
 
Olay günü Cansu Kaya’yı telefonla aradığını kaydeden Öznur G., "Bana N.D. ile teknede olduğunu söyledi. N.D.’nin yanında kim olduğunu söylemedi" dedi.
 
TANIK TUVALETE SAKLANDI
 
Öznur G.’nin ifadeleri salonda bulunan Kaya ailesi tarafından tepkiyle karşılandı. Toplam 9 tanığın dinlendiği duruşma sonunda, salondan çıkan Öznur G., adliye binasının tuvaletine saklandı. Cansu Kaya’nın ablası Burcu Kaya, tuvalete girerek tanığa tepki gösterdi. Öznur G., polis eşliğinde tuvaletten çıkarıldı.
 
’ÖZGECAN YASASI ÇIKSIN’
 
Adliye çıkışında İzmir, İstanbul ve Muğla’dan gelen Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi kadınlar, eylem yaptı. Baba Osman Kaya da eyleme katılarak kızının fotoğrafını taşıdı. Baba Osman Kaya, burada yaptığı açıklamada tanıkların yalan beyanda bulunduğunu ve hepsinden şikayetçi olduğunu söyledi. Kaya, "Daha önce yapmış oldukları plan üzerinden savunma yaptılar. Hepsinden şikayetçiyim. Avukatlar daha önce gezip, görüp tanıklarla anlaşarak davayı savunuyor. Savunmaları kabul etmiyorum. Bir an önce Özgecan yasasının çıkıp, sanıkların ömürboyu hapisle cezalandırılmasını istiyorum" şeklinde konuştu.

Yayın Tarihi : 01.09.2015 : 19:25

Etiketler : Cansu    Kayanın    Cinayet    Sanıkları    Biz    Öldürmedik    Yüzme    Bilmediği    İçin    Boğuldu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2029
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN