Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''AKP, Ülkeyi Savaşa Sürüklüyor"

''AKP, Ülkeyi Savaşa Sürüklüyor
CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yaptığı açıklamada artan terör olaylarına değinerek, "Tek başına iktidar olamayan AKP, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ülkeyi iç savaşa sürüklemeye çalışarak, yaşanan kaostan faydalanmak niyetindeler" dedi.

 

Açıklamasında ilk olarak Dünya Barış Günü’nün tarihçesiyle ilgili bilgi veren Fikri Sağlar, "2’nci Dünya savaşı olarak bilinen 2’nci Emperyalist Paylaşım Savaşı 1 Eylül 1939 tarihinde Nazilerin Polonya’yı işgaliyle başlamıştı. 1945 yılında son bulan ve ardında milyonlarca ölü, yaralı, yıllarca dinmeyen acı ve gözyaşı bırakan insanlık tarihinin bu en acımasız, en kanlı ve en kirli savaşının başladığı gün olan 1 Eylül, birçok ülkede ’Dünya Barış Günü’ olarak kutlanmaktadır" diye konuştu.
 
Mustafa Kemal Atatürk’ün ’Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ sözünü de hatırlatan Sağlar, açıklamasın devamında şunları söyledi:
 
"Ancak bugün gelin bakın ki ne dünyada ne de ülkemizde barıştan tam anlamıyla söz etmek mümkün değil. AKP Hükümetinin özellikle dış politikasında yaşadığı çöküş sebebi ile bugün Ortadoğu kan gölüne dönüşmüştür. Bunun sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır. Özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra tek başına iktidar olamayan AKP, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ülkeyi iç savaşa sürüklemeye çalışarak yaşanan kaostan faydalanmak niyetindeler. Böylesi bir ortamda da Barış Günü’nden söz etmek mümkün değildir. Ancak biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Türk, Kürt, Alevi, Sunni, Laz, Çerkez, Dini Dili Irkı Mezhebi ne olursa olsun hepimizin kardeşçe barış içinde yaşayacağı gerçeğini çok iyi biliyor, bu vesile ile 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutluyorum."

Yayın Tarihi : 01.09.2015 : 17:24

Etiketler : Chpli    Sağlar    Akp    Ülkeyi    İç    Savaşa    Sürüklemeye    Çalışıyor    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4525
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN