Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Savaşa Hayır, Barış Hemen Şimdi''

''Savaşa Hayır, Barış Hemen Şimdi''
Ağrı’da 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle KESK Platformu öncülüğünde oluşan ’Ağrı Barış Bloku’, "Savaşa hayır, barış hemen şimdi" sloganları atıp pankart taşıdı.

 

Dörtyol kavşağında toplanan "Savaşa hayır, barış hemen şimdi" sloganı atarak, pankart taşıyan Ağrı Barış Bloku adına basın açıklamasını İHD Ağrı temsilcisi Olcay Öztürk yaptı. Öztürk, şunları söyledi:
 
"Yasadığımız ülke ve Ortadoğu, savaş seslerinin oldukça gür çıktığı, ölümün kutsandığı ve her gün artık rutinleşen ölüm haberlerinin olağanlaştığı günlerden geçiyor. Uzun süredir devam eden, son 30 yılı silahlı çatışma olarak yaşanan Kürt sorununun nihai çözümü için 7 Haziran öncesi başlayan ve tüm topluma umut veren gelişimler ne yazık ki seçim sonrası yerini sıcak çatışma ortamına bırakmıştır. Her gün yaşanan asker, gerilla, sivil ve çocuk ölümleri hepimizde derin kaygılar yaratmaktadır. Biz biliyoruz ki her savaşın mutlaka bir barışı olacaktır. Ama o güne kadar artık ölümlerin, yıkımların yaşamımızın vazgeçilmez bir rutini olmaması için artık sesizimizi daha gür çıkarmamamız gerekmektedir."

Yayın Tarihi : 01.09.2015 : 16:02

Etiketler : Ağrı    Barış    Bloku    Savaşa    Hayır    Hemen    Şimdi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6173
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN