Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Diyarbakır’da Adli Yıl Törenle Açıldı

Diyarbakır’da Adli Yıl Törenle Açıldı
Diyarbakır’da yeni adli yıl adliye önünde düzenlenen törenle açıldı. Cumuhriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, "Yeni adli yılın tüm yargı camiamıza, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini dilerim" dedi.

 

Diyarbakır Adliyesi önünde düzenlenen adli yıl açılış törenine Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Baro Başkanı Tahir Elçi, Adalet Komisyonu Başkanı Cihan Kart, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Arık, hakim ve savcılar ile adliye personeli katıldı. Törende Başsavcı Solmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Kart ve Baro Başkanı Tahir Elçi tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile tören sona erdi.
 
BAŞSAVCI’DAN YAZILI MESAJ
 
Adli yıl açılışı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayan Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz şöyle dedi:
 
"Adalet hizmetlerinin vatandaşımıza en etkin, verimli ve daha da önemlisi adil şekilde ulaşması için gece gündüz demeden vefakar ve cefakarca çalışan tüm meslektaşlarımızın, yargı ve infaz kurumları çalışanlarımızın ve tüm avukatlarımızın yeni adli yılını kutlarım. Görevi başında şehit olan ve ebediyete uğurladığımız tüm meslektaşlarımıza Allahtan rahmet diler, yeni adli yılın tüm yargı camiamıza, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini dilerim."

Yayın Tarihi : 01.09.2015 : 11:50

Etiketler : Diyarbakırda    Adli    Yıl    Törenle    Açıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9463
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN