Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Atletler Tortum Şelalesi’nde

Atletler Tortum Şelalesi’nde
Aralarında milli sporcuların da bulunduğu 171 atlet, 80 antrenörle birlikte Erzurum’da düzenlenen, ’Turkcell 2020 küçükler ve yıldızlar kategorisi olimpik hazırlık kampı’, Tortum Şelalesi’ne yapılan gezi ile tamamlandı.

 

 
Palandöken Yaylası’ndaki 10 günlük kampı UNESCO Dünya Mirası’na aday gösterilen Tortum Şelalesi ile taçlandırdıklarını söyleyen kamp müdürü Dudu Seher Yentür, "Türkiye’nin dört bir tarafından antrenörleri ile birlikte Erzurum’a gelen sporcular güzel bir kamp dönemi geçirdi. Deniz seviyesinden 2 bin 300 metre yükseklikteki Palandöken yaylasında ciğerlerini dolduran sporcular için muhteşem bir manzaraya sahip olan Tortum Şelalesi’ne bir gezi düzenledik. Sporcularımız şimdi yaşadıkları şehirlere gidip yarışmalara hazırlıklarını sürdürecekler" diye konuştu.
 
Başta atletizm ve futbol olmak üzere yüksek irtifa kampların sporcular için ’çok elzem’ olduğuna dikkati çeken Dudu Şeher Yentürk, yüksek irtifaya çıkıldığında kan değerlerinin değişmeye başladığını belirterek şunları söyledi:
 
"Özellikle kanda bulunan hemoglobin ve bunun yanında kandaki birçok değerin artmasıyla birlikte sporcunun performansı da artıyor. Yüksek irtifaya çıktığı günden itibaren, değerlerin artmasıyla birlikte sporcu daha rahat koşmaya ve daha iyi performans göstermeye başlıyor. Sporcular, yüksek irtifa kampının bitiminde daha az enerjiyle daha fazla iş yapabilme kapasitesine erişiyorlar. Bunun içinde özellikle yaz aylarında serin olan Palandöken yaylası bulunmaz bir mekan. Onun için yurt içinden ve dışından ferdi ve takım halinde sporcular Palandöken’i tercih ediyor."

Yayın Tarihi : 01.09.2015 : 11:05

Etiketler : Atletler    Tortum    Şelalesinde    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8238
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN