Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Delican, Aday Listesine Takviye İstedi

Delican, Aday Listesine Takviye İstedi
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican yerel siyasetten, Türkiye gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Delican, 1 Kasım'da gerçekleştirilecek seçim öncesinde ''listeye takviye şart'' dedi.

 

BURAK CİLASUN / BEN HABER

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican Ben HABER için dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin gündemini değerlendirirken, HDP'ye ve Selahattin Demirtaş'a yüklenen Delican, İzmir'de de Kocaoğlu'nu eleştirmeyi ihmal etmedi. Delican'ın en çarpıcı söylemiyle milletvekili aday listelerine ilişkindi. İşte o röportajımız; 
 
Özellikle 7 Haziran sonrası hakkınızda istifa, görevden alma gibi çok fazla haber çıktı. Neye bağlıyorsunuz?
 
Birilerinin bazı beklentileri karşılanmamış ve engellenmiş olabilir. Bakın, eleştirilere her zaman açığız ama çirkin karalamalara ve saygısızlığa elbette tahammülümüz yok. Biz bir Cumhurbaşkanlığı seçimi, il, ilçe, kadın ve gençlik kolları seçimleri ile bir de genel seçim geçirdik ki yenisine de hazırlanıyoruz. Seçim odaklı çok yoğun bir tempoda çalıştığımız için bu süreçte beklentisi karşılanmayan arkadaşlardan bu tür eleştiriler gelebilir. İktidar partisinin il başkanlığı koltuğu eleştirilere açık bir yerdir. Göz önünde olan makamda bunlar normal. 
 
7 Haziran'daki İzmir vekil aday listesi değişmeli mi?
 
Tabii biz inşallah daha fazla milletvekili çıkaracağımız için listeye takviyelerde bulunmamız gerekiyor. Daha da güçlendirmemiz gerekiyor. Halkımıza kendimize samimi şekilde anlattığımızda güçlü şekilde geleceğiz. Ben seçilmiş vekillerimizden son derece memnunum ama seçilebilecek olanlarla ilgili de bir takviye yapılması gerekiyor.
 
 
İzmir'de AK Partili belediyeler ile Büyükşehir arasındaki ilişki ne durumda?
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Bey her seçim döneminde milletvekili olacakmış gibi çalışıyor ve yeniden bu çalışmaya başladı. Partisinin bu konuda kendisini tebrik etmesi lazım. Kocaoğlu belediye başkanlığı mı yapacak, yoksa milletvekili adayı mı olacak? Geçen seçim sahada vekil adaylarını değil, hep kendisini gördük. Bakın çıkıp keçi dağıttı, ova yollarını makyajladı, fidan dağıttı, Mordoğan'da balık bıraktı, arılar dağıttı. Nedense seçim döneminde bir celalleniyor ve bol keseden dağıtmaya başlıyor. Seçimin olacağını görünce yine mağdur edebiyatına başlayıp “Ben çok şey yapacağım ama hükümet engelliyor” diyor. Çok şey yapacaksan hükümet seni engellemedi. Teleferik 9 sene yapılamadı. Şimdi de yapıldı ama yok efendim halatları gevşemiş. Teleferiği de hükümet mi yaptırmadı? Seçim öncesi Kocaoğlu yatırım söylemlerinde bulunuyor.
 
Ağabeyini inandıramamış, milleti nasıl inandıracak?
 
PKK ve terör sorununa AK Parti'nin yol açtığına dair ithamlar var. Neden böyle eleştiriler alıyorsunuz?
 
Öyle bir proje var ki, HDP masummuş, barışı istiyormuş da AK Parti terörü ateşliyormuş gibi gösteriliyor. Biz kan dökülmesin istedik ama bakın Suruç patlaması öncesinde KCK, eylemsizlik kararını kaldırdığını açıkladı. Barajlara ve araçlara saldırdılar. Suruç sonrasındaysa polis ve askere saldırdılar. Belediye araçlarıyla hendekler kazıp özerklik ilan ettiler. Bunu AK Parti mi yaptı? Bunları AK Parti'ye mal etmek insanların zihinleriyle alay etmek gibi bir şey. Eş başkanları “Sırtımızı Suriye'deki örgüte dayadık” dedi. Demek ki sizin niyetiniz bozuk. Birinin eline sazı verdiler, arkada ağabeyi elinde silahla dağlarda geziyor. Ağabeyini inandıramamış adam, Türk milletini inandırabilir mi? 
 
Hüseyin Kocabıyık'ın, “HDP'ye oy veren şerefsizler” söylemini nasıl değerlendirdiniz?
 
Olay HDP'ye oy veren insanların şerefi değil ve yanlış anlaşılma var. Bakın Nişantaşı ve çevresinde normalde HDP'ye oy vermeyecek ama sırf AK Parti zarar görsün diye bu partiye oy vermiş insanlar var. Sayın vekil de bunu kastetti. HDP ile organik bağı olmayan kesime söylenmiş bir sözdür o.
 
“İl başkanları teröre karşı birlik olmak istemediler”
 
Tırmanan teröre karşı ortak hareket etmek adına İzmir'deki diğer partilerin il başkanlıklarına çağrıda bulunduğunu belirten Delican, çağrısına yanıt alamadığını söyledi ve bu duruma tepki gösterdi. Delican, “Benim çağrım karşısında çok net söylüyorum, basit bir irade bile ortaya koyamadılar ve 'teröre karşı beraberiz' bile diyemediler. Çağrıma uygun yanıt gelseydi kişisel bağlantı da kurabilir ve ortak duruşu gösterebilirdik” dedi.
 

Yayın Tarihi : 01.09.2015 : 10:49

Etiketler : haber    haberler    röportaj    ak parti    izmir il başkanı    izmir    bülent delican    siyaset    seçim    Aday Listesine Takviye İstedi    ben haber    kanalben    ben tv       


Yorumlar

9670
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN