Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


6 İpucu İle Makyajınla Fark Yarat

6 İpucu İle Makyajınla Fark Yarat
Bugüne kadar yaptığın makyajlarda istediğin başarıya bir türlü ulaşamadın mı?

 

Beğendiğin bloggerların, ünlülerin makyajını ne kadar denersen dene yapamıyorsan, belli ki birkaç taktiğe ihtiyacın var. Yapacağın birkaç ufak değişiklik ile makyajın baştan aşağı farklı gözükebilir. Şimdi adımları takip et ve kusursuz makyajın tadını çıkar.
 
 
Takma Kirpik Etkisi
Kirpiklerinde ilizyon etkisi göstermek istiyorsan, doğru yerdesin! Maskara sürmeden önce, kredi kartı veya bir plastik kaşığı kirpiklerinin arkasına yerleştir ve maskara sürerken kirpiklerini kart yardımıyla öne doğru it. Böylece ok gibi kirpiklere sahip olabilirsin. Dolgun kirpikler için, iki kat maskara sürmeni tavsiye ediyoruz.
 
 
Taptaze Tırnaklar
Uzun süre ojeli gezmek, tırnaklarımızın sararmasına sebep olabilir. Bu sebeple ojenizi ortalama 2-3 gün tutmalısın. Eğer tırnaklarında sararma varsa, maniküründen önce tırnaklarını limonlu suda bekletebilirsin. Limonlu su, tırnaklarının renginin açılmasına ve pürüzsüz gözükmesine yardımcı olacaktır.
 
 
Muadil Çözümler
Cildini nemlendirmenin ne kadar önemli olduğunu biliyorsundur. Yağlı bir cilde sahipsen dahi cildini sabah-akşam nemlendirmen gerekiyor. Fakat cildini nemlendirme konusunda arada bir farklı yollar deneyebilirsin. Örneğin, haftada bir kere, cildine nemlendirici yerine, nemlendirici etkili maske uygulayabilirsin. Maskeni, 20 dakika sonra yıkamak yerine, gece boyu tutabilirsin. Eğer hassas bir cildin yoksa maske ile uyumanın zararı olmayacaktır. Vücut nemlendiricisi için de, hindistan cevizi yağını deneyebilirsin.
 
 
Fırçaları Karıştır
Favori maskaran bitmek üzere mi? Hiç endişelenme, biten maskaranı at ama fırçasını sakla. Belki de evdeki başka maskara ile fırçanı birleştirebilirsin. Tabii ki her maskara ile her fırça uyuşmayabilir ama denemekten zarar çıkmaz.
 
 
Maskara Fırçanla Oyna
Favori maskaranın fırçasını, çubuğa doğru 30 derece eğ. L şekline gelen fırça ile maskara uygulamak çok daha kolay olacaktır. Denemeye ne dersin?
 
 
Saç Spreyi İle Makyajını Sabitle
Eğer bütün gün kalıcı makyaj arıyorsan, buna uygun çözümüz var fakat yılda en fazla 2 kere kullanmak şartıyla! Saç spreyi saçımızı bozulmadan bütün gece tuttuğu gibi, makyajımızı da sabitleyecektir. Eğer hassas bir cildiniz varsa denemenizi tavsiye etmiyoruz.
 
 
Kaynak: Makyaj.com

Yayın Tarihi : 01.09.2015 : 10:03

Etiketler : makyaji saç    güzellik    maskara    takma kiprik    makyajı sabitlemek    6 ipucu    fark yaratmak    tırnaklar    moda    cilt    makyaj ipuçları   


Yorumlar

2315
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN