Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Leman Sam'dan Samimi Açıklamalar

Leman Sam'dan Samimi Açıklamalar
Sanatçı Leman Sam, psikolojik olarak burnuna kan kokusu geldiği için Kurban Bayramı’nda yurt dışına gideceğini yinelerken, insanların bayramlarına, kurban kesmelerine, dini vecibelerini yerine getirmelerine ve iddia edilenin aksine ezan okunmasına karşı olmadığını söyledi.

 

İstanbul Beylikdüzü Belediyesi’nin düzenlediği 2’nci Barış ve Sevgi Buluşmaları etkinlikleri kapsamında Leman Sam yaklaşık 5 bin kişiye konser verdi. Sam, konserinden önce medyada yer alan Kurban Bayramı’nda yurt dışına gitme konusunda ve hakkında ortaya atılan bazı iddialarla ilgili sorularını yanıtladı. Leman Sam, Kurban Bayramı’nda hangi ülkeye gideceğini kafasında oluşturduğunu, konserleri olduğu için yakın bir yerlere gitmeye çalışacağını söyledi. Sam, şöyle konuştu;
 
“KURBAN BAYRAMINA KARŞI ÇIKMAM İÇİN APTAL OLMAM LAZIM”
 
“Ben, yıllardır bayramda yurt dışına gidiyorum. Çünkü sokak ve bahçelerde kesim yasaklandı, belli yerler gösterildi. Ama ben öyle günler yaşadım ki yollarda kan dereleri oluşuyordu. Bu benim sinirlerimi bozuyor doğal olarak. Ama insanların bayramlarına, kurban kesmelerine, dini vecibelerini yerine getirmelerine karşı değilim. Bunu söylüyorum, söylüyorum ama kimse inanmıyor. İster inansınlar, ister inanmasınlar. Ülkede budala çok. Şunu düşünsünler sadece her gün milyonlarca dünya üzerinde hayvan mezbahalarda kötü şartlarda kesiliyor. Benim kurban bayramına karşı çıkmam için gerçekten aptal bir insan olmam lazım. Ama ben zeki bir insan olduğumu düşünüyorum. Benim sadece buradan uzaklaşmak isteme nedeniy; psikolojik olarak burnuma kan kokuyor bu yüzden yurt dışına çıkıyorum.”
 
“EZAN VEYA ÇAN SESİNE KARŞI DEĞİLİM”
 
Leman Sam, sahte bir hesaptan ezan sesine karşı olduğuna dair tweet nedeniyle ezana karşı olduğuna dair iddialar bulunduğunu anlatırken, “Zaten baktıkları zaman bunun sahte olduğunu hemen anlarlar. Ben bir müzisyenim. Güzel okunan bir ezanı memnuniyetle dinlerim. Sadece kötü okuyanları sevmiyorum yoksa ezana karşı değilim ne ezan sesine ne çan sesine hiçbir dinin hiçbir şeyine karşı değilim. Çünkü buna benim hem hakkım yok. Benim zaten belli bir kültürüm olduğu için zaten böyle şeylere laf söylememek gibi bir adetim var. Ezan sesine karşı çıkmam çok saçma bir şey. Böyle bir şey yok nereden uydurdular. Bazı trollerin eğlencesi galiba. Zaman zaman dolaşıma sokuyorlar. Böyle bir şey yok bilen biliyor, sorsunlar bu tweet gerçek mi diye anlayan anlıyor, anlamayana zaten yapacak bir şey yok” diye konuştu.
 
Sam, Türkiye’nin bugünkü durumunu karanlık olarak nitelendirirken, “Karamsar olmak istemiyorum. Biz neler gördük geçirdik, darbeler gördük geçirdik. Bu günler de geçecektir, ülke bu topraklar her zaman yaşar bizler faniyiz. Biz gideriz ama Anadolu toprakları korunan topraklardır çok daha iyi günler geçireceğini çocuklarımızın çok daha iyi günler göreceğini umuyorum. Bir şey hariç; iklim değişikliği” diye konuştu.
 
Sevilen eski şarkılarını hayranları ile birlikte söyleyen, hazırlığını sürdürdüğü albümündeki parçalardan bir bölümünü de seslendiren Leman Sam, konserine gösterilen ilgiye teşekkür ederken, “Türkiye’de bir sürü kişi beni linç ederken hakikaten beklemiyordum beni çok mutlu ettiniz” dedi. Kendisine teşekkür plaket ve çiceği veren Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na etkinlikler kapsamında konserleri iptal etmediği için teşekkür eden Sam, “Konserleri iptal etmek çare değil. Müzik insanların ruhunu sağaltıcı bir şeydir. Üstelik ben çok eğlence müziği yapmıyorum. Arada bir. Ama insanlar yaşadıkça ara sıra iyi şeyler de hissetmek isterler. Ben buradan kaybettiğimiz bütün genç evlatlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Bir daha böyle şeyler olmasın istiyorum. Bu barış festivalleri sizin biriken enerjiniz; bütün bunlara karşı gelir diye düşünüyorum. Öyle umut etmek istiyorum” diye konuştu.
 

Yayın Tarihi : 01.09.2015 : 09:45

Etiketler : Leman    Sam    Kurban    Bayramına    Kesimine    Ezana    Karşı    Değilim    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2038
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN