Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Işık Göremeyince İstifa Etmediler

Işık Göremeyince İstifa Etmediler
Bürokraside milletvekili adaylığı için beklenen istifalar gerçekleşmedi. İzmir'de 7 Haziran'da AK Parti'den milletvekili adayı olan bürokratlardan Bedia Türkyılmaz ve Talip Uzun adaylık başvurusunda bulunmazken geçen seçimde sıra krizi yaşayan Durmuş Boztuğ ve Mehmet Bayındır istifa etti.

 

İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, 7 Haziran'da adaylık için istifa etmiş Antalya'dan aday gösterilmiş ancak seçilememişti. Aydın, Orman Bakanlığı'nda müfettiş olarak görev yapan Aydın görevinden istifa etti. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Tancan Uysal, istifa etti. 7 Haziran'da 2. bölge 5. sıradan milletvekili adayı olan Durmuş Boztuğ Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü görevinden istifa etti. AK Parti 2. bölge 6. sıra milletvekili adayı olan Mehmet Bayındır, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Başhekim Yardımcılığı görevinden ayrıldı. Bayındır, "Ben başladığım işi yarım bırakmam" dedi. Bayındır ile Boztuğ arasında geçen seçimde sıra tartışması yaşanmış Bayındır, "Teşkilata soralım az oy alan çekilsin" demiş, Boztuğ ve parti yönetimi bu öneriyi dikkate almamıştı. 
 
İSTİFA ETMEDİLER
 
AK Parti 1. bölge 9. sıra milletvekili adayı Bedia Türkyılmaz, Halk Sağlığı İzmir İl Müdürlüğü görevinden istifa etmedi. Türkyılmaz, "Halk sağlığına hizmet vermeye devam edeceğim" dedi. AK Parti 1. bölge 10 sıradan milletvekili adayı olan Talip Uzun, Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunda Kurum Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılmadı. Uzun, "Adaylık düşünmüyorum" dedi. Necat Hepkon Devlet Hastanesi'nde başhnekim olarak görev yaparken istifa eden Murat Balanlı seçimden sonra aynı göreve döndürülmedi. Doktor olarak görev yapan Balanlı, erken seçim için görevinden istifa etmedi. 7 Haziran'da Trabzon'dan aday adayı olan Karayolları Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu da isitfa etmedi. 
 

Yayın Tarihi : 01.09.2015 : 09:46

Etiketler : izmir    vekil    adaylık    ak parti    beklenen istifalar    bentv    kanalben   


Yorumlar

9433
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN