Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sezonun İlk Gününde Hamsi Bereketi

Sezonun İlk Gününde Hamsi Bereketi
Balıkesir’in Bandırma İlçesi’nden av yasağının sona ermesiyle denize açılan balıkçıların ağları hamsi ile doldu.

 

 
15 Nisan’da başlayan av yasağıyla gemilerini barınaklarda bekleten balıkçılar, dün gece yarısı av yasağının bitmesiyle birlikte denize açıldı. 4.5 aylık aranın ardından ’Vira Bismillah’ diyerek denize açılan balıkçılar, sabaha kadar Bandırma Körfezinde ağ attı. Balıkçılar günün ilk ışıklarıyla birlikte avladıkları balıkları Bandırma Balık Hali’ne getirdi. Sezonun il gününde hamsi bereketi yaşandı.
 
Bandırma ve Çevresi Balık Komisyoncuları Derneği Başkanı Harun Önen, bölgede etkili olan fırtına nedeniyle balıkçıların gecenin geç saatlerinde avlanmaya başladıklarını belirterek, "İlk günde Bandırma Körfezinde adeta hamsi bereketi yaşandı. Bu yıl sezondan oldukça umutluyuz. Vatandaşlarımız bu yıl bol bol hamsi yiyecek" dedi.
 
Önen, balıkçılardan sürdürülebilir balıkçılık için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından belirlenen kurallara uymaları konusunda uyardı.
 
Bandırma Balık Halinde yapılan mezatta ise hamsinin kasası 80 liradan, sardalyenin kasası 60 liradan uskumrunun kasası ise 200 liradan satıldı.

Yayın Tarihi : 01.09.2015 : 09:40

Etiketler : Sezonun    İlk    Gününde    Hamsi    Bereketi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5183
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN