Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kaçak Göçmen Akını Hız Kazandı

Kaçak Göçmen Akını Hız Kazandı
Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın Ege Denizi’nde son güç günde yaptığı denetimlerde yasadışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışan çoğunluğu Suriyeli 2 bin 164 kaçak göçmen yakalandı.

 

Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan verilen bilgiye göre son üç günde İzmir’in Çeşme, Seferihisar, Menderes ve Dikili bölgelerinde yaşanan 13 olayda, 472 kaçak göçmen yakalandı. Çanakkale İli Ayvacık bölgesinde yaşanan 13 olayda 822 göçmen yakalandı. Aydın’ın Didim ve Kuşadası ilçelerinde ise 12 olayda 464 göçmen yakalanırken, Muğla’nın Bodrum bölgesinde 20 olayda 406 göçmen yakalandı. Bu sırada üç göçmen kaçakçısı da güvenlik güçlerine teslim edildi.
 
Yetkililer 2014 yılının tamamında yakalanan kaçak göçmen sayısının 12 bin 884 olduğunu hatırlatırken, bu yıl ilk 8 ayda yakalanan göçmen sayısının 42 bin 126’ya ulaştığına dikkat çekti.
 
Sahil Güvenlik, kaçak göçmen mücadelesinin yanı sıra denizde zor durumda olanların da yardımına koştu. Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde batan teknede bulunan 2 kişi, İzmir’in Çeşme İlçesi’nde karaya oturan teknedeki 2 kişi ve Dikili ilçesinde batan fiber teknede bulunan 3 kişi yardım talebi üzerine Sahil Güvenlik botlarıyla kurtarıldı.

Yayın Tarihi : 31.08.2015 : 17:32

Etiketler : Kaçak    Göçmen    Akını    Hız    Kazandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5085
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN