Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


2 Oğluyla Birlikte Suriyeliler’le Evlendi

2 Oğluyla Birlikte Suriyeliler’le Evlendi
Kahramanmaraş’ta eşinden boşanan 46 yaşındaki Yakup Ulus, 2 oğlu ile birlikte Suriyeli sığınmacılarla kıyılan toplu nikahla evlendi.

 

Merkez Duraklı Mahallesi’nde oturan, geçen yıl eşinden boşanan Yakup Ulus, bir yakını aracılığıyla tanıştığı Suriyeli 34 yaşındaki Newahed Bawabi ile evlenmeye karar verdi. Geçen yıl dini nikah kıydıran ve 1 kız çocuğu olan Yakup Ulus, askerliğini tamamlayan çocukları 22 yaşındaki Onur ve 21 yaşındaki Orhan Ulus’e de Newahed Bawabi’in yeğenleri 22 yaşındaki Fatma Kseeri ve 21 yaşındaki Maisaan Kseeri isimli kız kardeşleri istedi. Evlenmeye karar veren baba ve 2 oğlu ile Suriyeli sığınmacılar Dulkadiroğlu Nikah Sarayı’nda toplu nikah kıydırdı. 2 oğlu ile aynı anda evlenen Yakup Ulus, Suriyeli eşi Newahed Bawabi ile mutlu olduğunu belirterek, şöyle dedi:
 
"Eşimden ayrıldıktan sonra Newahed hanımla tanıştım. Bir süre görüştükten sonra evlenmeye karar verdim. 2 oğlum da askerden geldikten sonra eşimin yeğenleriyle tanıştırdık. Gelinlerim, çocuklarıma yakışıyor. Eşimle onay verince evlenmelerine karar verildi. Durumu eşime anlattım. Kendisi de onay verince 2 oğluma, 2 kız kardeş aldım. Demek oluyor ki çocuklarım bacanak oldular. Doğan kızıma annemin ismi Meliha koyduk. Bir yıldır resmi nikah için uğraşıyordum. Evrakları yaptırmak çok fazla zordu. En sonunda Allah’ın izniyle başardım. Bugün ilk işim çocuğuma kimlik çıkartacağım."
 
Suriyeli Newahed Ulus ise, Türkiye’de evlenmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Çok şükür ki her şey çok güzel. Hep birlikte mutluyuz. Türkiye çok fazla güzel. Burada olmaktan mutluyuz. Yeğenlerimle eşimin çocukları evlenince daha da güzel oldu. Hep birlikte çok büyük bir aile olduk" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 31.08.2015 : 17:15

Etiketler : Oğluyla    Birlikte    Suriyelilerle    Evlendi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1709
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN