Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Vali Şahin’den Duvar Yazısı Çıkışı

Vali Şahin’den Duvar Yazısı Çıkışı
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, tarihi eserlerin de  bulunduğu duvarlara sprey boyalarla yazı yazanları çocuklara uyarılarda bulunarak, "Kabahat açısından suç olsa da, eğer istersek o aileyi yıkacak olan para cezası dahi verilebilir. Özellikle tarihi eserlerin çeşmelerin her tarafına yazılmış, çeşmelikten çıkmış" dedi.

 

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü’nün Umurbey Mahallesi Harbiye Çeşme Sokak üzerindeki yeni hizmet binasının açılışına katıldı. Vali Şahin, Edirne Emniyet Müdürü Adnan Armağan Erdoğan tarafından karşılanırken, programda Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan, Edirne Jandarma Komutan Vekili Albay Ergin Cebeci, daire müdürleri ve polis memurları yer aldı.
 
’ÇOCUKLARI YAKALAMAZSAN BİNA HARAM OLUR’
 
Edirne 54’üncü Mekanize Tugay Komutanlığı’na ait binayı Savunma Bakanlığı’ndan 10 gün önce talep ettiklerini ve onay alınmasının ardından yeniden düzenleyerek Çocuk Şube Müdürlüğü haline getirdiklerini kaydeden Vali Şahin, açılış kurdelesi kestikten sonra binayı gezdi. Bu sırada yanında bulunan Çocuk Şube Müdürü Alptekin Özgen’e dönen Şahin, "İlk iş olarak senden duvara yazı yazanların tespitini istiyorum. Yoksa bu bina haram olur, söyleyeyim. Tarihi binalara yazı yazan çocukları çok büyük ıslah etmek lazım" diye talimat verdi.
 
’İSTERSEK AĞIR CEZALAR VEREBİLİRİZ’
 
Çocuk nezarethanesinin önünden geçerken, ’Allah düşürmesin’ diyen Vali Şahin daha sonra gazetecilerin soruların yanıtladı. Duvarlara yazı yazan çocuklarla ilgili polise verdiği talimatın hatırlatılması üzerine konuşan Vali Şahin, sprey boyalarla yazı yazan çocukların ailelerine, çok ağır para cezası verebileceklerini söyledi. Öncelikle aileleri uyardıklarını anlatan Vali Şahin, "Çocukların yapmış olduğu en büyük suçlardan biri de tarihi eserlerin de aralarında bulunduğu duvarlara gelişigüzel yazı yazmak. Hakikaten insan üzülüyor. Bazı duvarlarda görüp polis arkadaşları uyardım hemen yakaladılar. Ama dedim ki ’ailelerini uyarın’. Kabahat açısından suç olsa da, eğer istersek para cezası o aileyi yıkacak kadar para cezası dahi verebilir. Özellikle tarihi eserlerin, çeşmelerin her tarafına yazılmış, çeşmelikten çıkmış. O 400 senelik çeşmeliğini bırakmış, duvarları bir yazı tahtası haline gelmiş olması gerçekten hoş olmayan bir durum."

Yayın Tarihi : 31.08.2015 : 16:37

Etiketler : Vali    Şahinden    Duvar    Yazısı    Çıkışı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8867
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN