Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Serter'den 1 Eylül Mesajı

Serter'den 1 Eylül Mesajı
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Bedri Serter 1 Eylül Dünya Barış günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

İşte Serter'in barış mesajları:

Dostluk,sevgi,hoşgörü,  çıkarsız bir şekilde  yardımlaşma ve paylaşmadır barış. Sağlandığında, size huzuru,mutluluğu kardeşliği ve en büyük zenginliği getirendir. İnsanında, aileninde, toplumunda ve tabi ki, ülkemizinde en çok ihtiyacı olan ve en değerli hazinesidir barış. 

 
Huzuru ve barışı en çok aradığımız, en çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemlerde, barışın kıymetini anlamalı, getirilerinin ne kadar büyük ve kalıcı olacağını bilmeliyiz. Barışın aynı zamanda kardeşlik olduğu, birlik ve güç olduğunu  defalarca tecrübe etmiş bir milletin çocuklarıyız. Bu tecrübelerimizi kimsenin mezhebine, etnik kökenine bakmadan, vatanın kurtarılması için omuz omuza savaştığımız Sakarya'da , Gaziantep'te,Çanakkale'de, İzmir'de edindik. Bu savaşlarda bir lokma ekmeği, bir yudum suyu paylaşan milletin özünde kardeşlik vardır.Tıpkı bu dönemde olduğu gibi, her dönemde bu kardeşliği yok etmek isteyen şer odakları olmuştur. Ancak milletimiz her seferinde  bu şer odaklarını yenmeyi, kardeşliğini ve barışı korumayı bilmiştir.
 
Cumhuriyet Halk Partisi bu dönemde de, ülkemizdeki kalıcı barışın sağlanması, topraklarımızda huzurun hakim olması için yine üstüne düşenin fazlasını yapmıştır, yapmaya da devam edecektir. Tüm dünya görmüştür ki, Türkiye hükümetsiz kalmasın, bu durumu kullanmak ve ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlere fırsat verilmesin diye, CHP her türlü girişimde bulunmuş, kapısını herkese açmış, barış ve huzur  getirecek her türlü teklife açık olduğunu göstermiştir. Partimizin milletten ve barıştan yana bu tavrının devam edeceğinden kimsenin kuşkusu olmasın.
 
Barış için, herkese büyük görevler düşmekte. Diliyorum ki, örneklerini halen gördüğümüz gibi, iktidar ve  büyük devlet makamlarının sahipleri kendi çıkar ve  hayalleri uğruna barışı engellemez,Cumhuriyetin ve milletin, kendilerine sağladıkları makamları artık milletten ve barıştan yana kullanırlar.
 
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Yurtta Sulh,Cihanda Sulh" sözünü kendimize ilke edinerek, sadece kendi ülkemiz için değil, yaşadığımız coğrafyada bulunan komşularımız ve tüm dünya içinde barış istiyoruz. Biliyoruz ki, İnsanların kardeşçe, eşit ve birlik içinde yaşayacağı bir dünya, çocuklarımıza bırakacağımız en değerli mirasımız olacaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Sadece dillerde dolaşan değil, hayata geçirilmiş bir barış  dileğimi yineliyor, Barışın karşısında duran herkesle ve tüm zihniyetlerle mücadelemize sonuna kadar devam edeceğimizi ifade ederek, 1 Eylül Dünya Barış gününü kutluyorum.

Yayın Tarihi : 31.08.2015 : 14:58

Etiketler : CHP    il başkanı    bedri serter    dünya barış günü    bentv    kanalben   


Yorumlar

6661
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN