Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bursa’da Bisikletli 112 Acil Servis Ekibi

Bursa’da Bisikletli 112 Acil Servis Ekibi
Bursa’da 112 Acil Sağlık Hizmetleri bünyesinde bisikletli 112 acil sağlık ekiplerinin kuruluyor. İl Sağlık Müdürü Dr.Özcan Akan, bisikletli sağlık ekiplerinin trafiğin yoğun olduğu semtlerde, ambulans gelene kadar hastaya müdahale edeceğini açıkladı.

 

Bursa’da hizmete girmesi planlanan bisikletli 112 Acil Servis ekiplerinin tanıtımı Botanik Park’ta yapıldı. Yaşanan trafik yoğunluğu nedeniyle böyle bir projeyi yaşama geçireceklerini belirten Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, “Ekiplerimizi, kendi alanlarında eğitimli paramedik ve acil tıp teknisyenlerinden oluşturduk. Gün içersinde, trafiğin yoğun olduğu kritik noktalara yakın parklarda görev yapacaklar. Böylece, vakalara ulaşım süresini kısaltacağız. Bisikletli çalışanlarımız, yapacakları ilk ve acil müdahale sonrası hasta ihtiyaç duyarlarsa çağıracakları ambulanslar ile vakaları hastanelere yönlendirilecektir" dedi.
 
Sağlık Müdürü Akan, ilk aşamada iki ekipten oluşan ve Tuzpazarı, Cumhuriyet Caddesi ve Heykel’de ring halinde görev yapacak olan bisikletli 112 Acil Sağlık Ekipleri’nin sayısını önümüzdeki günlerde 5’e çıkartacaklarını sözlerine ekledi.

Yayın Tarihi : 31.08.2015 : 13:10

Etiketler : Bursada    Bisikletli    Acil    Servis    Ekibi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1383
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN