Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çin'den Karşıyaka'ya Kardeşlik Teklifi

Çin'den Karşıyaka'ya Kardeşlik Teklifi
Sürdürdüğü uluslararası projeler ve aldığı ödüllerle dikkat çeken Karşıyaka Belediyesi’ne Uzak Doğu’dan ‘kardeşlik’ teklifi geldi. Çin’in Şanghay kentine bağlı Changning ilçesinin yöneticileri, Başkan Akpınar’ı makamında ziyaret ederek hem başarıları nedeniyle kutladı hem de ‘kardeş şehir’ tekliflerini iletti.

 

Karşıyaka’ya; ‘Avrupa Diploması’, ‘12 Yıldız Şehri’ ve ‘Aktif Şehir’ gibi prestijli ödül ve unvanlar kazandıran, imza attığı projelerle adından söz ettiren Karşıyaka Belediyesi, sadece Avrupa’nın değil, Uzak Doğu’nun da dikkatini çekti. Çin’in Şanghay kentinin en gelişmiş ve modern ilçelerinden biri olan Changning’in üst yönetimi, Karşıyaka Belediyesi’ni ziyaret ederek, Kardeş Şehir olma talebinde bulundu. 
 
İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ
 
Karşıyaka Belediyesi’nin kültür, sanat ve spor alanlarındaki proje ve başarılarını Çin’de de takip ettiklerini belirten Changning Belediye Başkan Yardımcısı Zhang Liancheng ve beraberindeki yöneticiler, Karşıyaka ile bu anlamda yeni ilişkiler kurmak, proje ve etkinlik paylaşımında bulunmak istediklerini dile getirdi. Changning ile Kardeş Şehir Protokolü’nün en kısa zamanda hazırlanacağı belirtildi. Heyet aynı gün, ilçe turu da yaptı.
 
“ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Yerel yöneticilik adına yaptığımız örnek çalışmaların, yurtdışında ödüllendirilmesi çok önemli. Avrupa’nın ardından Uzak Doğu’nun da dikkatini çektik. Yeni işbirliklerine, kültürel ve sanatsal alışverişlere her zaman açığız. Örnek olmaya da devam edeceğiz” dedi.
 
Changning Belediye Başkan Yardımcısı Zhang Liancheng ise “Karşıyaka’daki güzel şeyleri yakından takip ediyoruz. Birlik ve dayanışma içinde yeni projeler üreteceğiz ve kültürlerimizi paylaşacağız. Burada önemli projeleri hayata geçirenleri kutluyorum” dedi.
 

Yayın Tarihi : 31.08.2015 : 10:58

Etiketler : karşıyaka belediyesi    çin    kardeşlik    teklif    bentv    kanalben   


Yorumlar

8481
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN