Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Fuardan Kısa Kısa

Fuardan Kısa Kısa
84. İzmir Enternasyonel fuarında renkli bir haber turuna çıkıyoruz. İşte fuardan kısa kısa.

 

84'ncü İzmir Enternasyonal Fuarı Karadeniz & Anadolu Festivali'nde sahne alan Gürcistanlı folklorcüler, İzleyenlerden tam not aldı.
 
 
Karadeniz ve Anadolu'nun çeşitli yörelerinden yemeklerin satışının da yapıldığı alanda Genel Başkanlığını Hızır Murtezaoğlu'nun yürüttüğü KADEKON- Karadeniz Federasyonu tarafından gerçekleştirilen festivalin konuğu Gürcistanlı küçük folklorcüler yaşlarından umulmayacak bir başarı göstererek hareketli gösterileriyle nefes kesti ve uzun süre alkışlandı. 
 
 
Partner'den müzik dinletisi
 
 
84'ncü İzmir Enternasyonal Fuarı'nın partner ülkesi Türkmenistan Standında fuar ziyaretçilerine ülke ezgileri sunuluyor. Türkmen kopuzu olan iki telli dutar, gucek, gıyak veya kemançe de denilen yaylı sazlarıyla eşlik ettikleri solist ise ülke şarkılarını seslendiriyor. Partner ülke Türkmenistan ezgileri yanısıra folklorik kıyafetleriyle de ilgi çekiyor. 
 
Eskişehir standına ilgi
 
 
28 Ağustos - 6 Eylül tarihleri arasında organize edilen ve ana teması “eğitim" olan 84'ncü İzmir Enternasyonal Fuarı'nın onur konuğu kent Eskişehir, fuar ziyaretçilerinin ilgi odağı oldu. 
 
Özellikle balmumu heykellerin maketleri ve heykelleri yerli yabancı fuar ziyaretçileri tarafından ilgiyle ve beğeniyle geziliyor. Kimisi hayatta olan ve olmayan sanatçıların maketleriyle, kimisi ise Atatürk maketleriyle fotoğraf çekiliyor. Mini maket kentin en çok ilgi gören bölümlerinden biri ise Samanpazarı Evleri.
 
Kübalı dansçılar büyüledi
 
 
İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında Fuar Açıkhava Tiyatrosu'nda 5 Eylül 2015 tarihine kadar ücretsiz olarak gerçekleşecek olan birbirinden renkli gösterilerin ilk konuğu Circle of Evolution Show Grubu oldu. 
 
 
Küba devlet sanatçılarından oluşan ve dünya turnesi kapsamında, 84'üncü İzmir Enternasyonal Fuarı'na gelen Circle of Evolution Show Grubu, özel dans ve müzik konsepti ile fuar ziyaretçilerine unutamayacakları bir zaman dilimi yaşattı. Dansları ve akrobasi gösterileriyle büyük beğeni kazanan Kübalı topluluk, performanslarıyla uzun süre ayakta alkışlandı. 
 
 
 

Yayın Tarihi : 31.08.2015 : 09:50

Etiketler : fuar    enternasyonel    eskişehir    partner ülke    bentv    kanalben   


Yorumlar

2008
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN