Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Zafer Bayramı, Denizde Kutlandı

Zafer Bayramı, Denizde Kutlandı
Kuşadası Yat Kulübü’nün (KAYK) 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde organize ettiği ’Zafer Kupası’ yat yarışı muhteşem görüntülere sahne oldu.

 

 
Türkiye’den ve Kuşadası Setur Marinada demirleyen yabancı yelkenlilerden oluşan 30 tekne, saat 12.00 da start aldı. Hava koşullarının iyi olduğu yarış, kıyasıya bir rekabete sahne oldu. Aralarında Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın da bulunduğu yarışmacılar rüzgarı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışırken, renkli görüntüler oluşturdu. Teknelerin tümü 30 Ağustos nedeniyle gönderlerindeki Türk Bayraklarına ek olarak birer Türk bayrağı daha astı.
 
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Yelkenli Yat Yarışını 30 Ağustos çerçevesinde organize ettiklerini söyleyen KAYK Başkanı Gökhan Aydın, "Bu yıl yarışa yoğun bir ilgi var. Türk teknelerimiz çoğunlukta. Marinada kalan yabancı, toplam 30 teknemiz var. İzmir’den yoğun bir katılım var. Önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. Yat yarışlarını düzenlemek bir grup ve kulübün çabasıyla olmuyor. Bir organizasyon gerektiriyor. Setur Marina yatları bir hafta ücretsiz konaklatıyor. Kuşadası Belediyesi büyük bir destek verdi. Amacımız yılda bir kere yaptığımız yarışmaları kış aylarında da yapmak ve Kuşadası’nı bu yarışlarla tanıtmak" dedi.

Yayın Tarihi : 30.08.2015 : 19:18


Yorumlar

6869
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN