Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Midilli Adası, Alev Alev

Midilli Adası, Alev Alev
Yunanistan’ın Midilli Adası’nda çıkan orman yangını evleri tehdit etmeye başladı. Yangına orman işçilerinin yanı sıra askerler de müdahale etti.

 

Midili Adası’ndaki Agia Maria Stadyumu yanındaki ormanlık alanda bugün saat 08.00 sıralarında başlayan yangın, şiddetli rüzgarın etkisi ile kısa sürede büyüdü. Alevlere, yangın söndürme ekipleri ile vatandaşlar müdahale etti. Öğle saatlerine doğru yangının daha da büyümesi üzerine adadaki askeri birlikler de yangına müdahalede bulundu. Henüz kontrol altına alınamayan yangına halen 70 asker, 14 arazöz, üç yangın söndürme helikopteri ve 1 söndürme uçağı ve çok sayıda orman işçisiyle müdahale edilirken, alevlerin Kayani bölgesindeki evlere yaklaşması tedirginlik yarattı. Buradaki bazı evler tedbir amacıyla boşaltıldı.
 
Adadaki gönüllülerin de yangını söndürmek için çalışmalarına destek vermeye başladığı başkent Atina ile Selanik’ten başka söndürme uçaklarının Midilli’ye yönlendirildiği belirtildi. Alevlerin ilk belirlemelere göre 20 hektarlık ormanlık alanın küle çevirdiği bildirilirken, yangının çıkış nedeninin araştırıldığı bildirildi.
 
Yangın Dikili, Ayvalık gibi ilçelerden de görüldü.
 

Yayın Tarihi : 30.08.2015 : 16:13

Etiketler : Midilli    Adası    Alev    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3076
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN