Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Sebep Olanlardan Hesap Sorulsun''

''Sebep Olanlardan Hesap Sorulsun''
Hopa’daki sel felaketinde itfaiye aracının devrilmesi sonucu sulara kapılarak kaybolan 5 yaşındaki Taha Su’nun babası Erkan Su, "Oğlumun kaybolmasına sebep olanlardan hesap sorulsun" dedi.

 

Sel felaketinde sulara kapılarak kaybolan ve henüz cesetlerine ulaşılamayan 3 kişiden 5 yaşındaki Taha Su’nun babası, Erkan Su olayın ihmalden kaynaklandığını söyledi. Yıllar önce kendi arazisini bedelsiz olarak yola terk ettiğini anlatan Erkan Su, şunları söyledi:
 
"Hopa’da ÖDP’li belediye başkanı Yılmaz Topaloğlu zamanında belediyenin talebi ile arazimizi yola verdik. Birileri yola arazilerini terk ettiğinde istimlak parası alır. Ancak biz ’O yol bizim için, bizim arabalar geçecek’ dedik ve para talep etmedik. Hiç sesimizi çıkarmadık. Daha sonraki CHP’li Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu döneminde yola terk ettiğimiz alan genişletildi ve orada kanal açıldı. İşte o kanala düşen itfaiye aracı ile benim oğlum gitti. 7 gündür oğlum yok. Bu insanların yaptığı tahribatın hesabını sormayayım mı? Vicdanı olan gelsin bana burada yardımcı olsun. Oğlumun kaybolmasına sebep olan kişilerin ismini veriyorum. Onlardan hesap sorulmasını istiyorum. Benim canım kopmuş, benim oğlum yok."
 
SELZEDELERE HALKEVLERİ’NDEN BROŞÜRLÜ UYARI
 
Halkevleri, Hopa’daki sel felaketinin ardından hazırladığı ’Seller ne tür sağlık sorunlarına yol açar’ başlıklı broşürleri vatandaşlara dağıtarak bilgilendiriyor. Broşürlerde ayrıca Halkevleri Hukuk Dairesi’nin yer verilen bilgilerde sel mağdurlarının zararlarının tespiti için yapılması gerekenler anlatılıyor.

Yayın Tarihi : 30.08.2015 : 14:13

Etiketler : Hopada    Selde    Oğlu    Kaybolan    Erkan    Su    Sebep    Olanlardan    Hesap    Sorulsun    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4549
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN