Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çanakkale Boğazı’ını Yüzerek Geçtiler

Çanakkale Boğazı’ını Yüzerek Geçtiler
Çanakkale’de Rotary Kulübü tarafından bu yıl 29’uncusu düzenlenen ’Boğazı Yüzerek Geçme Yarışı’, 4’ü engelli 530 sporcunun katılımıyla yapıldı. Eceabat Sahili’nden denize giren yüzücüler, 3.5 millik parkuru Çimenlik Kalesi iskelesinde tamamlarken, 18 yaşındaki milli yüzücü Asilay Selçuk, 45 dakika 32 saniyelik derecesiyle birinci oldu.

 

 
Çanakkale Rotary Kulübü’nün her 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda düzenlediği Boğazı Yüzerek Geçme Yarışması’nın bu yıl 29’uncusu yapıldı. Yarışlara 21 ülkeden 226’sı yabancı olmak üzere toplam 607 yarışmacı kayıt yaptırdı. Ancak 193’ü yabancı, 4’ü engelli olmak üzere toplam 530 sporcu katıldı. Yarışmacılar feribotla startının verileceği Eceabat İlçesine götürüldü. Sahilde toplanan 530 sporcu saat 09.00’da startın verilmesiyle denize girerek kulaç atmaya başladı. Yarışma nedeniyle, Çanakkale Boğazı çift yönlü olarak transit gemi geçişleri ile yolcu ve araç taşımacılığı yapan feribotlara kapatıldı. Sahil Güvenlik, Deniz Polisi ve balıkçı tekneleri yüzücülere refakat etti. 3.5 millik parkurda yarışı tamamlama süresi 1.5 saat olarak belirlendi. Kuvvetli akıntı nedeniyle bazı yarışçılar zor anlar yaşadı.
 
Yarışmanın birinciliğini 45 dakika 32 saniyelik derecesiyle Çanakkale Belediye Spor Kulübü’nden milli yüzücü 18 yaşındaki Asilay Selçuk kazandı. Geçen yıl düzenlenen yarışmada da birinci olduğunu söyleyen Selçuk, "Bu yıl birinciliği pek beklemiyordum ve benim için de sürpriz oldu. Üniversiteye hazırlandığım için çok fazla antrenman yapamadım ve formda değildim. Ama boğazda daha önce de yüzdüm ve güzergahı iyi biliyorum. Bitiren herkesi tebrik ediyorum. Çünkü zor bir parkur. Ama özel birgün bugün ve yarışı birinci bitirdiğim için gurur duyuyorum" dedi.
 
Yarışmayı bitiren tüm sporculara madalya dağıtılırken, dereceye girenlere ise ayrıca çeşitli ödüller verildi.

Yayın Tarihi : 30.08.2015 : 13:27

Etiketler : Büyük    Zaferin    Yıl    Dönümünde    Çanakkale    Boğazıını    Yüzerek    Geçtiler    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5041
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN