Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Antalya’da Sakin Bayram

Antalya’da Sakin Bayram
Antalya’da 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlamaları sakin geçti.

 

Terör olaylarının etkisiyle geniş güvenlik önlemleri altında yapılan bu yılki kutlamalar, sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda başladı. Tören nedeniyle sabah erken saatlerinde meydana giriş yapanların üst araması yapıldı. Polis helikopterinin de havadan güvenliğe katkıda bulunduğu törene katılım ise düşük oldu. Lise öğrencileri törene, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin dağıttığı Türk bayrağı motifli tişörtlerle katıldı. Belediyenin dağıttığı tişörtlerde ’Antalya’ya iyi gelecek Menderes Türel’ yazısı dikkat çekti.
 
HALEF- SELEF BAŞKANLAR TOKALAŞMADI
 
Az sayıda vatandaşın ve sivil toplum örgütlerinden yetkililerin katıldığı törene, siyasilerin ilgisi de düşük oldu. Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlamalara Antalya’daki 14 milletvekilinden sadece CHP milletvekilleri Mustafa Akaydın, Çetin Osman Budak ile Niyazi Nefi Kara katıldı. Törende bir önceki dönemde başkan olan Mustafa Akaydın ile Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel arasındaki soğukluk, dikkati çekti. Tören alanına sonradan gelen Akaydın, Vali Muammer Türker ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya ile tokalaşırken, yanı başındaki Menderes Türel’e selam vermedi.
 
Atatürk anıtı önünde saygı duruşunda bulunulup askeri bando eşliğinde İstiklal Marşı söyledikten sonra Vali Türker, Tuğgeneral Kaya ile Başkan Türel, atına çelenk koydu. Çelenk koyma sırasında meydana giren bir sokak köpeği, görevlilere zor anlar yaşattı. Meydandaki resmi törenin ardından, aralarında CHP, Hak ve Eşitlik Partisi, Vatan Partisi ile Antalya Eczacı Odası, Kıbrıs Türk Kültür Derneği Antalya Şubesi, DİSK ve Türkiye Emekli Subaylar Derneği Antalya Şubesi’nin da bulunduğu bir grup sivil toplum örgütü üyeleri de anıta çelenk koydu.
 
CHP PROTESTOSU
 
CHP’liler ise alkışlarla hükümetin kutlama programını eleştirdi. CHP İl Başkanı Semih Esen, Atatürk anıtı önünde yaptığı açıklamada "Resmi kutlamalara katılımımız engellenmiştir. Fakat ne yaparlarsa yapsınlar, ne kadar yasak koyarlarsa koysunlar, bizi davamızdan döndüremeyecekler, yıldıramayacaklar. Tüm gücümüzle karşılarında olacağız. Bu zaferi kazanan dedelerimize yakışır torunlar olarak cumhuriyetin karşısında olan herkesin daime dimdik karşısında olacağız" dedi. Ardından CHP’liler Atatürk Anıtı önünde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunduktan sonra tören alanından ayrıldı.
 
’TOKALAŞMAMAYI KENDİSİ KESTİ’
 
CHP Milletvekili Mustafa Akaydın, Menderes Türel ile neden tokalaşmadığının sorulması üzerine, "Belediye başkanlığıyla ilgili seçim döneminde kendisi benimle ilgili olarak ’Bir daha elini sıkmam’ dedi. Kendisi ilan etti. Bunun için tokalaşmadım. Ben asgari insanlık şeyini yaparım. Kendi lafı üzerine 1.5 yıldır tokalaşmayı kestik" dedi.
 
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarıyla ilgili de "Kutlamalar acıklı" değerlendirmesinde bulunan Akaydın, "Halkın kutlamasına izin verilmemesi acıklı olan. Onun dışında biz CHP olarak Atamıza sevgimizi, saygımızı silahlı kuvvetlerimize desteğimizi gösterdik. Bu aynı zamanda askerlerimizin bayramıdır. Ama halkın bu bayramdan uzak tutulması yüzünden eski coşkuyu göremiyoruz. Milli bayramlarımızı bu hale getirenler utansın. Ama hiç utandıklarını görmedik" dedi. Kutlamalarda CHP dışında diğer partilerden milletvekili olmamasını da çok enteresan bulduğunu söyleyen Akaydın, "Hiçbirinin olmaması çok çarpıcı" dedi.
 
ATLI JANDARMALAR DİKKAT ÇEKTİ
 
Kutlamalar, Antalya Valiliği’nde tebriklerin kabulünden sonra Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinliklerle devam etti. Az sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşen törende Vali Türker, Tuğgeneral Kaya ile Başkan Türel, askeri cipin üzerinden Antalyalıları selamladı. Tören askeri bando eşliğinde kortej geçişiyle sona erdi. Atlı jandarma birliklerinin de dikkat çektiği törende, askerlerin geçişi büyük alkış aldı.
 

Yayın Tarihi : 30.08.2015 : 13:12

Etiketler : Antalyada    Sakin    Bayram    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2557
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN