Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Komandolar Bolu’yu İnletti

Komandolar Bolu’yu İnletti
Bolu’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına, ’Efsane Tugay’ olarak bilinen 2’nci Komando Tugay Komutanlığı’nda görevli mavi bereliler damga vurdu. Komandolar, tören geçişi sırasında söyledikleri sloganlarla kent merkezini inletti, halktan büyük alkış aldı.

 

 
30 Ağustos Zafer Bayramı kent merkezinde belediye meydanında düzenlenen törenle kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Garnizon Komutan Vekili Piyade Kurmay Albay Ali Murat Ersöz törene katılan askerlerin ve vatandaşların bayramlarını kutladı. Öğrencilerin şiirlerini okumasının ardından askerlerin geçit töreni ilgiyle izlendi.
 
Kıbrıs Barış Harekatı ve terör örgütü PKK’ya karşı iç güvenlik operasyonlarındaki başarıları nedeniyle iki kez Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası ile ödüllendirilen ve ’Efsane Tugay’ olarak bilinen 2’nci Komando Tugay Komutanlığı’nda görevli mavi berelilerin üç yıl aradan sonra kışlalarından çıkarak operasyon bölgelerine gönderilmesi nedeniyle, törene az sayıda asker katıldı.
 
Tugay sancağıyla tören geçişi yapan komandolara vatandaşlarda ellerinde Türk bayrakları ve alkışlarla destek verdi. Komandoların geçişi sırasında ses ve sis bombaları da atıldı.
 
Mavi berelilerin İzzet Baysal Caddesi’nde ’Ne mutlu Türk’üm diyene’, ’Mavi bere düşmez yere’, ’Her Türk asker doğar’, ’Akan kan bayrak için’ sloganlarıyla yürümeleri kent merkezini inletti.
 
Komandoların geçişi sırasında gökyüzüne atılan ramazan topları törene renk kattı.

Yayın Tarihi : 30.08.2015 : 12:03

Etiketler : Komandolar    Boluyu    İnletti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9533
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN