Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''AB İzmir’de Mülteci Kampı Kursun''

''AB İzmir’de Mülteci Kampı Kursun''
Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere’den, Avrupa ülkelerinde yaşanan mülteci krizine ilginç çözüm önerisi geldi.

 

Thomas de Maiziere, Euronews televizyonuna verdiği söyleşide, Avrupa Birliği’nin Türkiye’de büyük bir mülteci kampı kurmasını gerektiğini söyledi. Böyle bir kampın hem Avrupa’nın yaşadığı sıkıntıları hafifleteceğini hem de mültecilerin taleplerini karşılayacağını belirten Alman İçişleri Bakanı, bunun için AB fonlarından yararlanabilineceğini dile getirdi.
 
KAMPLAR TÜRKİYE, YUNANİSTAN VE İTALYA'DA KURULSUN
 
Mülteci sorununun Almanya için tam anlamıyla bir meydan okuma olduğunu belirten de Maiziere, Avrupa’ya hangi mültecilerin geleceğine karar verilebilecek kampların Türkiye, Yunanistan ve İtalya’da kurulması gerektiğini söyledi. Almanya’nın karşılaştığı mülteci sorunu ve çözüm önerilerine ilişkin görüşlerini Euronews ile paylaşan de Maiziere, gerçekten yardıma ihtiyaç duyan mültecilerin tespit edilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Almanya’nın AB’ye gelen mültecilerin yüzde 43’ünü barındırdığını kaydeden Maiziere, “Almanya gibi zengin bir ülke için de uzun dönemde bu büyük bir sorun” diye konuştu.
 
“TÜRKİYE İLE YOĞUN GÖRÜŞMELER YAPILMALI”
 
Alman Bakan, “Avrupa’nın mülteci sorunu ile nasıl baş edeceği” sorusuna ise, “Yunanistan ve İtalya’da Avrupa’ya gelmek isteyen mültecilerin toplanacağı ve kimin gerçekten yardıma ihtiyaç duyduğunun incelendikten sonra karar verileceği Hotspots kampları kurulmalı. Bunun dışında Türkiye ile de yoğun görüşmeler yapılmalı. Türkiye, Suriye sınırında mülteciler konusunda harika şeyler yapıyor. Ancak İzmir bölgesinde çok sayıda, binlerce hatta on binlerce mülteci Avrupa’ya geçmenin yollarını arıyor. Sanırım burada da AB fonlarıyla bir mülteci kampı kurulmalı ve buradan kimlerin AB ülkelerine geleceğine karar verilmeli” diye ekledi.

Yayın Tarihi : 30.08.2015 : 11:08

Etiketler : haber    haberler    almanya    izmir    ab    mülteci kampı    suriye    suriyeli    Thomas de Maiziere    kanalben    ben tv    AB İzmir’de Mülteci Kampı Kursun       


Yorumlar

2758
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN