Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sonbahara Keyifli Bir Başlangıç

Sonbahara Keyifli Bir Başlangıç
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Eylül ayında sanatseverler için bir dizi etkinlik hazırladı. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, dünyaca ünlü Japon Davulu grubu “Ondekoza" ve 10 telli gitarist Serkan Yılmaz'ı konuk ediyor. Ödüllü tiyatrolar, sergiler ve açık havada sinema keyfi de bu ayın sanat takviminde yer alıyor.

 

Büyükşehir Belediyesi, Eylül ayında da sanatseverlerin ilgisini çekecek programlar hazırladı. 
 
Arjantin'de yaşayan dünyaca tanınan besteci, aranjör ve 10 telli gitarist Serkan Yılmaz, 11 Eylül'de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde bir konser verecek. Saat 20.00'da başlayacak konseri İzmirliler ücretsiz dinleyebilecek.
 
Dünyaca tanınmış Japon Davulu grubu “Ondekoza"nın Türkiye'deki ilk turu, 18 Eylül'de yine Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde başlayacak. Ertuğrul Fırkateyni Faciası'nın 125. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen konser, Saat 20.00'da Büyük Salon'da ücretsiz gerçekleşecek. 
 
Fuar Gençlik Tiyatrosu'nda, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Barış Derneği işbirliği ile 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde bir söyleşi programı gerçekleştirilecek. Barışı kitlelere yapmak amacıyla çalışmalar yürütülen Türkiye Barış Derneği üyelerinin de katılacağı söyleşi programında Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Ali Sirmen, Siyaset Bilimci Prof. Dr. Gencay Şaylan, Ergun Elgin, eski CHP Milletvekili Mustafa Gazalcı, Av. Enis Coşkun konuşmacı olarak yer alacak. 
 
İzmir'in kültürel yaşamının vazgeçilmez renklerinden biri haline gelen “Yeniden Sinematek"etkinlikleri, bu yaz yine birbirinden güzel filmleri sinema tutkunlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Tarihi Havagazı Fabrikası'nda her Çarşamba yapılan gösterim mekanına bu yaz İzmir'in en prestijli sanat merkezi olan Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) de eklendi. Tarihi Havagazı Fabrikası'ndaki gösterimler ise 2 Eylül'de Prenses Kaguya Masalı ile başlıyor. Tarihi Havagazı Fabrikası'ndaki tüm film gösterimler ücretsiz olacak ve saat 21.00'da başlayacak. 
 
İzmirli çocuklar 13, 17 ve 20 Eylül tarihlerinde, 11.00 ile 14.00 saatlerinde İzmir Sanat'ta “Kırmızı Başlıklı Kız" oyunu ile buluşacak. Tiyatro Elma'nın sunduğu oyunun ücreti sadece 1 TL. Fuar Gençlik Tiyatrosu'nda ise 10, 14 ve 17 Eylül tarihlerinde ve yine 11.00-14.00 saatlerinde Tiyatro Arkadaş oyuncularının “Şapkalı Ağacın Şarkısı" isimli müzikli, danslı, eğitici komedi oyunu sahnelenecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bu etkinliği ücretsiz olacak. 
 
2012 ve 2014 yıllarında “En iyi yazar" ve “En iyi metin" ödülü alan “Seni Seviyorum İrina" adlı oyun, 10 Eylül saat 20.30'da İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde tiyatro severlerle buluşacak. Oyun ücretsiz olarak izlenebilecek. 
 
12 Eylül saat 16.00 ve 20.30'da İzmir Sanat'ta, Tracy Letts'in yazdığı ve Pulitzer ödüllü “Katil Joe" isimli oyun sahnelenecek. Onun biletleri 1 TL.'den satılacak. 
 
Kedi Kültür Sanat Merkezi öncülüğünde düzenlenen Uluslararası Görsel Sanatlar Buluşması'nın ikinci sergisi, Çetin Emeç Sanat Galerisi'nde 2-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Genç sanatçıların üretimini desteklemek amacıyla düzenlenen serginin küratörlüğünü Nail Özsoylu yapıyor. 66 genç sanatçının katıldığı sergi 2 Eylül'de saat 18.00'da açılacak. 
 
Çetin Emeç Sanat Galerisi, Eylül ayında Neşem Ertan Ayata'nın “Takı Tasarım" sergisine de ev sahipliği yapacak. 17 Eylül tarihinde açılacak sergi 2 Ekim tarihine kadar gezilebilecek. 
 
8 Eylül'de ise İzmir Sanat'ta, “Faik Büyükuncu Fotoğraf Sergisi" başlıyor. Sergi 21 Eylül tarihine kadar açık kalacak. 
 

Yayın Tarihi : 30.08.2015 : 11:06


Yorumlar

7679
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN